Home

Search This Blog

Thursday, April 22, 2010

Crvena zvezda osvojila 24. titulu šampiona

21 april 2010
Odbojkašice Crvene zvezde pobednice su ovogodišnje Wiener Stadtische Super lige. Crveno – bele su osvojile 24. titulu šampiona Srbije, pošto su u finalu plej – ofa sa 3:0 u pobedama savladale Spartak iz Subotice. Crvena zvezda je večeras u Subotici, u trećoj utakmici finala plej – ofa pobedila Spartak sa 3:0, po setovima 25:18, 25:18 i 25:14, posle 84 minuta igre.

Utakmica je odigrana u dvorani „Dudova šuma“ u prisustvu 2500 gledalaca, a sudili su Boris Kolarević i Dragutin Ćuk.

SPARTAK: BOKAN (13), KMEZIĆ, MEMIŠEVIĆ, NIKIĆ (7), STOJANOVIĆ (6), HELIĆ (3), MARKOVIĆ, MEDIĆ (4), BOGDANOVIĆ, ČEŠLJAR (1), ŠIMIĆ, KLISURA (5). TRENER: DAMIR PETKOVIĆ.

CRVENA ZVEZDA: MEDAREVIĆ, KECMAN, NINKOVIĆ (8), RAKIĆ (9), ROSIĆ, ŽIVKOVIĆ (6), VELJKOVIĆ (14), BJELICA, NEŠOVIĆ (11), BLAGOJEVIĆ (14), PUŠIĆ, STEVANOVIĆ. TRENERI: RATKO PAVLIČEVIĆ I NIKOLA BIBEROVIĆ.

Pripreme za Svetsku ligu 2010. počinju u ponedeljak

21 april 2010
SENIORI – XXI SVETSKA LIGA 2010.
Igor Kolaković, prvi trener muške seniorske reprezentacije Srbije, zakazao je za ponedeljak, 26. april, početak priprema za XXI Svetsku ligu 2010.

Seniori će se okupiti u beogradskom hotelu „M“, a na pripreme su pozvana 23 igrača:

TEHNIČARI: VLADO PETKOVIĆ (VORI KAPITAL SEUL, KOREJA), MIHAJLO MITIĆ (CRVENA ZVEZDA) I NIKOLA JOVOVIĆ (NIS VOJVODINA, NOVI SAD).

KOREKTORI: SAŠA STAROVIĆ (URAL UFA, RUSIJA), TOMISLAV DOKIĆ (CRVENA ZVEZDA), ALEKSANDAR ATANASIJEVIĆ (PARTIZAN) I MILIJA MRDAK (NIS VOJVODINA, NOVI SAD).

LIBERA: MARKO SAMARDŽIĆ (ARIS SOLUN, GRČKA), NIKOLA ROSIĆ (FRIDRIHSHAFEN, NEMAČKA) I IVAN ILIĆ (PARTIZAN).

BLOKERI: DRAGAN STANKOVIĆ (LUBE BANKA MARKE MAĆERATA, ITALIJA), MARKO PODRAŠČANIN (LUBE BANKA MARKE MAĆERATA, ITALIJA), BORISLAV PETROVIĆ (NIS VOJVODINA, NOVI SAD), VLADIMIR ČEDIĆ (RADNIČKI KREDI BANKA, KRAGUJEVAC), MILAN RAŠIĆ (CRVENA ZVEZDA) I NEMANJA ČUBRILO (NIS VOJVODINA, NOVI SAD).

PRIMAČI: BOJAN JANIĆ (JAROSLAVIČ JAROSLAVLJE, RUSIJA), MILOŠ NIKIĆ (ANDREOLI LATINA, ITALIJA), NIKOLA KOVAČEVIĆ (ARIS SOLUN, GRČKA), MILOŠ TERZIĆ (CRVENA ZVEZDA), MILOŠ VEMIĆ (NIS VOJVODINA, NOVI SAD), MARKO IVOVIĆ (NIS VOJVODINA, NOVI SAD) I UROŠ KOVAČEVIĆ (RIBNICA, KRALJEVO).

Na pripreme su pozvani i igrači koji nisu na spisku za Svetsku ligu, kao što je to bio slučaj i prethodnih godina.
Igrači Radničkog Kredi banke iz Kragujevca i Crvene zvezde priključiće se pripremama po završetku finala plej – ofa Wiener Stadtische Super lige.
Igrači koji igraju u inostranim klubovima (Starović, Nikola Kovačević, Podraščanin, Stanković, Rosić, Samardžić) priključiće se pripremama po završetku obaveza u klubovima.
Seniori Srbije će u XXI Svetskoj ligi 2010. igrati u B grupi sa Italijom, Francuskom i Kinom.
 

Poznato pet učesnika u konkurenciji kadeta

20 april 2010
OLIMPIJSKE IGRE MLADIH – SINGAPUR 2010.

Muška kadetska reprezentacija Srbije, aktuelni Svetski šampion, nastupiće na Olimpijskim igrama mladih, koje će se odigrati od 21. – 26. avgusta u Singapuru. Pored Srbije, u muškoj konkurenciji igraće i Francuska, šampion Evrope 2009, Argentina, vicešampion Južne Amerike 2009, Kuba, pobednik kvalifikacionog turnira Severne i Srednje Amerike (NORSEKA) i DR Kongo, pobednik kvalifikacionog turnira u Africi. Poslednji, šesti učesnik biće poznat po završetku kvalifikacionog turnira u Aziji, koji će se odigrati od 13. – 21. maja u Teheranu, u Iranu. U konkurenciji kadetkinja igraće: Singapur, organizator, Belgija, šampion Evrope 2009, Peru, šampion Južne Amerike 2009, Egipat, pobednik kvalifikacionog turnira u Africi, kao i pobednici kvalifikacionih turnira, koji će se odigrati u Aziji (20. – 28. maj, Kuala Lumpur, Malezija) i Severnoj i Srednjoj Americi (25. april – 02. maj, Gvatemala).

Titula za Vilu Korteze i Vesnu Đurišić

19 april 2010 
SENIORKE – KUP ITALIJE
Vila Korteze, za koju igra Vesna Đurišić, osvojila je prvi put u istoriji tiutlu pobednika Kupa Italije. Vila Koreteze je u finalu, u Riminiju, savladala Fopapedreti Bergamo sa 3:2, po setovima 25:23, 25:22, 23:25, 17:25 i 15:13. Vesna Đurišić je osvojila svoju drugu titulu pobednika Kupa u ovoj sezoni, pošto je prethodno osvojila Kup Rumunije sa Dinamom iz Bukurešta, u oktobru prošle godine.

SENIORKE – REZULTATI FINALNOG TURNIRA KUPA ITALIJE:

POLUFINALE:
VILA KORTEZE – MONTESKJAVO BANKA MARKE JEZI        3:0 (25:18, 25:20, 25:15)
FOPAPEDRETI BERGAMO – SKAVOLINI PEZARO                          3:0 (25:21, 25:22, 25:16)

FINALE:
VILA KORTEZE – FOPAPEDRETI BERGAMO            3:2 (25:23, 25:22, 23:25, 17:25, 15:13)
 

Naredne godine SP kadetkinja u Turskoj, juniorki u Peruu, a juniora u Brazilu

16 april 2010
FIVB – ADMINISTRATIVNI BORD

Na sastanku Administrativnog Borda FIVB, u Punta Kani, u Dominikanskoj Republici, potvrđeno je da će se XII SP 2011. u konkurenciji kadetkinja odigrati u Turskoj,  XVI SP 2011. u konkurenciji juniorki u Peruu, a XVI SP 2011. u konkurenciji juniora u Brazilu. S obzirom na kasno odustajanje Egipta, kao kandidata za organizaciju XII SP 2011. u konkurenciji kadeta, Administrativni Bord FIVB je doneo odluku da se ponovi konkurs za organizatora.

Aleksandar Boričić, predsednik OSS i izvršni potpredsednik FIVB, učestvuje u radu Izvršnog odbora.
Takođe, Administrativni Bord FIVB je doneo odluku o uvođenju “zlatnog seta” u slučaju izjednačenog rezultata prilikom odigravanja dva meča istih ekipa.
Administrativni Bord FIVB je odobrio upotrebu novog sistema bodovanja za sva takmičenja FIVB od 2011. godine.
Sistem bodovanja koji je primenjen u XX Svetskoj ligi 2009, gde za pobede od 3:0 i 3:1 pobednik osvaja tri boda, a u slučaju rezultata 3:2 pobedinik osvaja dva, a poraženi jedan bod, ocenjen je kao veoma uspešan i biće primenjen i u XXI Svetskoj ligi 2010. i XVIII Grand Prix 2010.
VI SP klubova u konkurenciji seniora odigraće se od 14. – 21. decembra.

Izborni Kongresi FIVB u godini održavanja Olimpijskih igara

16 april 2010
FIVB – ADMINISTRATIVNI BORD
Administrativni Bord FIVB, na sastanku u Punta Kani, u Dominikanskoj Republici, doneo je odluku o novim pravilima za izborni Kongres FIVB, koji će se održati 2012. godine, koje će postati pravosnažne tek kada ih odobri 32. Kongres FIVB, koji će se održati 09. i 10. septembra u Rimu. Aleksandar Boričić, predsednik OSS i izvršni potpredsednik FIVB, učestvuje u radu Administrativnog Borda FIVB.

Đižong Vei, predsednik FIVB, je prilikom preuzimanja dužnosti 2008. jasno istakao da se 2012. završava njegov mandat predsednika FIVB i da se neće ponovo kandidovati.
Administrativni Bord FIVB je odborio izborne promene, koje će postati pravosnažne tek kada ih odobri 32. Kongres FIVB, koji će se održati 09. i 10. septembra u Rimu:
Izborni Kongresi FIVB će se održavati u godini kada se odigravaju letnje Olimpijske igre.
Kontinentalne Konfederacije, članice FIVB, će odrediti kandidate za članove Administrativnog Borda FIVB. Izbor članova Administrativnog Borda obaviće se na Kongresu FIVB.
Preporuka je da Kontinentalne kvote za članove Izvršnog odbora FIVB budu najmanje dva člana po Konfederaciji.
Administrativni Bord FIVB je usvojio predlog za Kongres FIVB da se obustavi dalja primena “Kodeksa ponašanja FIVB”, kao i da se “Etički Kodeks FIVB” usaglasi sa Etičkim propisima MOK (Međunarodnog Olimpijskog Komiteta). Tokom prelaznog perioda, FIVB će koristiti “Etički Kodeks MOK”.
 

Kvalifikacije za OI 2012. počinju u novembru iduće godine

16 april 2010
FIVB – ADMINISTRATIVNI BORD

Administrativni Bord FIVB, na sastanku u Punta Kani, u Dominikanskoj Republici, potvrdio je sistem kvalifikacija za Olimpijske igre 2012. U Londonu će igrati po 12 reprezentacija u obe konkurencije. Aleksandar Boričić, predsednik OSS i izvršni potpredsednik FIVB, učestvuje u radu Administrativnog Borda FIVB.

Direktan plasman na OI 2012. izborila je jedino Velika Britanije, kao organizator.

Plasman na OI 2012. izboriće 3 (tri) prvoplasirane ekipe sa XII Svetskog Kupa 2011. u konkurenciji seniora (20. novembar – 04. decembar), odnosno XI Svetskog Kupa 2011. u konkurenciji seniorki (04. – 18. novembar). Na Svetskom Kupu 2011. pravo učešća imaju Japan, organizator, Kontinentalni šampioni (5), četiri (4) Kontinentalna vicešampiona na osnovu Svetske rang liste FIVB, kao i dve selekcije koje će dobiti “specijalnu pozivnicu” (wild card) FIVB.

Učešće na OI 2012. izboriće i pobednici 5 (pet) turnira Kontinentalnih kvalifikacija, koji će se odigrati između 15. decembra 2011. i 15. januara 2012.

Preostali učesnici OI 2012. će biti pobednici grupa 3 (tri) turnira Interkontinentalnih kvalifikacija u konkurenciji odbojkaša, odnosno 3 (tri) prvoplasirane selekcije sa turnira Interkontinentalnih kvalifikacija u konkurenciji odbojkašica, koji će se odigrati od 15. – 31. maja.

Turniri Interkontinentalnih kvalifikacija za OI 2012, koji će se odigrati u Japanu, u obe konkurencije, biće ujedno i Azijski Kontinentalni kvalifikacioni turniri.

Finalni turnir 01. i 02. maja u Lođu

16 april 2010
SENIORI – INDESIT LIGA ŠAMPIONA
Finalni turnir Indesit lige šampiona u konkurenciji odbojkaša odigraće se 01. i 02. maja u Lođu, u Poljskoj, saopštio je CEV. Završnica elitnog odbojkaškog takmičenja u Evropi, koja je trebalo da se odigra 10. i 11. aprila, otkazana je zbog smrti Leha Kačinjskog, predsednika Poljske i još 95 zvaničnika Poljske. Evropska odbojkaška konfederacija je saopštila da će satnica utakmica biti saopštena naredne sedmice.

SENIORI – INDESIT LIGA ŠAMPIONA – FINALNI TURNIR – LOĐ, POLJSKA (ATLAS ARENA) – RASPORED UTAKMICA:

SUBOTA, 01. MAJ – POLUFINALE:

SKRA BELHATOV (POLJSKA) – DINAMO MOSKVA (RUSIJA)

TRENTINO (ITALIJA) – ACH VOLEJ BLED (SLOVENIJA)

 

Miloš Terzić najbolji odbojkaš u martu

Miloš Terzić, primač Crvene zvezde, proglašen je za najboljeg odbojkaša u martu u Wiener Stadtische Super ligi, u izboru Sportskog žurnala, Kompanije Wiener Stadtische osiguranje, generalnog sponzora Super lige i Udruženja odbojkaških klubova Prvih liga.

Dupla kruna za Volero Cirih i Jovanu Vesović, Aleksandru Petrović i Svetlanu Ilić

15 april 2010
SENIORKE – PRVENSTVO ŠVAJCARSKE
Volero iz Ciriha, za koji igraju Jovana Vesović i Aleksandra Petrović, a trener je Svetlana Ilić, osvojio je 15. titulu šampiona Švajcarske. Volero je u finalnoj seriji sa 4:0 u pobedama savladao Volej Kenic. U poslednjoj, četvrtoj utakmici, Volero je slavio sa 3:0, po setovima 25:17, 25:11 i 25:20.
Volero je ove godine osvojio duplu krunu u Švajcarskoj, pošto je prethodno osvojio i titulu pobednika Kupa Švajcarske, a Jovana Vesović je proglašena za najbolju igračicu (MVP) finala.

Nađa Ninković najbolja odbojkašica u martu

15 april 2010
WIENER STADTISCHE SUPER LIGA
Nađa Ninković, bloker Crvene zvezde, proglašena je za najbolju odbojkašicu u martu u Wiener Stadtische Super ligi, u izboru Sportskog žurnala, Kompanije Wiener Stadtische osiguranje, generalnog sponzora Super lige i Udruženja odbojkaških klubova Prvih liga.
Trofej Nađi Ninković predat je pre prve utakmice finala plej - ofa Wiener Stadtische Super lige za odbojkašice između Crvene zvezde i Spartaka iz Subotice. U meču odigranom u dvorani Šumice u Beogradu, Crvena zvezda je pobedila Spartak sa 3:1, po setovima 21:25, 25:14, 25:17 i 25:12.


NAJBOLJA ODBOJKAŠICA MESECA U SEZONI 2009/2010:

OKTOBAR: JELENA BLAGOJEVIĆ (CRVENA ZVEZDA)
NOVEMBAR: TATJANA BOKAN (SPARTAK, SUBOTICA)

DECEMBAR: ANA BJELICA (CRVENA ZVEZDA)

JANUAR: STEFANA VELJKOVIĆ (CRVENA ZVEZDA)

FEBRUAR: SARA KLISURA (SPARTAK, SUBOTICA)

MART: NAĐA NINKOVIĆ (CRVENA ZVEZDA)

SP 2014. za seniorke u Italiji

14 april 2010 
FIVB – IZVRŠNI ODBOR
Na sastanku Izvršnog odbora FIVB, u Punta Kani, u Dominikanskoj Republici, odlučeno je da će Italija biti organizator XVII SP 2014. u konkurenciji seniorki. Takođe, saopšteni su i predlozi za organizatore kadetskih i juniorskih Svetskih prvenstava, a konačnu odluku će doneti Administrativni Bord FIVB na sastanku koji će se održati od 14. – 16. aprila. Aleksandar Boričić, predsednik OSS i izvršni potpredsednik FIVB, učestvuje u radu Izvršnog odbora.
Na sastanku Izvršnog odbora FIVB predloženo je da se XII SP 2011. u konkurenciji kadetkinja odigra u Turskoj, XVI SP 2011. u konkurenciji juniorki u Peruu, a XVI SP 2011. u konkurenciji juniora u Brazilu. Odluka o organizatoru XII SP 2011. u konkurenciji kadeta biće naknadno saopštena.
Od ranije je poznato da će XVIII SP 2014. u konkurenciji senior biti održano u Poljskoj.
 

Na 12 EP Srbija odigrala 83 meča i ostvarila 39 pobeda

13 april 2010
JUNIORKE – XXII EP 2010.
Srbija će biti domaćin XXII šampionata Evrope, koji će se odigrati u Nišu i Zrenjaninu od 03. – 12. septembra. Juniorke Srbije su najveći uspeh do sada ostvarile 2004. u Prešovu, u Slovačkoj, kada je osvojena srebrna medalja. Pre 33 godine Beograd je bio domaćin VI EP 1977, na kome su juniorke Jugoslavije zauzele sedmo mesto.




JUNIORKE – REZULTATI SA EP

Juniorke Srbije (Jugoslavije, Srbije i Crne Gore) su 12 puta igrale na do sada 21. odigranom šampionatu Evrope. Juniorke Srbije (Jugoslavije, Srbije i Crne Gore) su odigrale 83 utakmice i ostvarile 39 pobeda, uz 44 poraza i set količnik 145:155. Najveći uspeh je postignut 2004. godine u Prešovu, kada je osvojena srebrna medalja. Srbija (Jugoslavija, Srbija i Crna Gora) je jednom bila četvrta (2008.), dva puta šesta (1998. i 2006.), dva puta sedma (1975. i 1977.), jednom osma (1966.), jednom deveta (1984.), tri puta deseta (1969, 1973. i 1982.) i jednom jedanaesta (1986.). Srbija (Jugoslavija, Srbija i Crna Gora) nije igrala na šampionatima Evrope 1971, 1979, 1988, 1990, 1992, 1994, 1996, 2000. i 2002. godine.

1966. –                   7        4        3        13:11
1969. –                   7        2        5          9:17
1973. –                   6        2        4          7:14
1975. –                   7        5        2        16:  8
1977. –                   7        3        4        15:14
1982. –                   7        2        5          7:15
1984. –                   7        3        4        12:14
1986. –                   7        1        6          7:18
1998. –                   7        3        4        15:16
2004. –                   7        6        1        18:  6
2006. –                   7        4        3        12:12
2008. –                   7        4        3        14:10
UKUPNO (12)           83      39      44      145:155
POBEDA: 46,98 %


I EP 1966. – BUDIMPEŠTA, MAĐARSKA (21. – 29. JUL) – 8. MESTO

JUGOSLAVIJA: VERA STOJŠIĆ, SNEŽANA JURMAN, GABRIJELA HRVAT, MILKA MANDIĆ, VASILJKA SOMBORAC, BRANKA MILISAVLJEVIĆ, RUŽICA BREKALO, INES MIJANDRUŠIĆ, NATALIJA KOJOVIĆ, SOFIJA KOJOVIĆ, DRAGICA TRKULJA, ANĐELKA ĐUKANOVIĆ. TRENERI: LJUBOMIR AĆIMOVIĆ, DANICA GLUMAC.

BUDIMPEŠTA – 21. JUL:
JUGOSLAVIJA (YUG) – DR NEMAČKA (GDR) 1:3 (9:15, 15:11, 10:15, 10:15)
BUDIMPEŠTA – 22. JUL:
JUGOSLAVIJA (YUG) – SR NEMAČKA (FRG) 3:1 (13:15, 15:8, 15:3, 15:8)
BUDIMPEŠTA – 23. JUL:
JUGOSLAVIJA (YUG) – SOVJETSKI SAVEZ (URS)    0:3 (4:15, 14:16, 7:15)
BUDIMPEŠTA – 25. JUL:
JUGOSLAVIJA (YUG) – AUSTRIJA (AUT)                3:0 (15:10, 15:2, 15:2)
BUDIMPEŠTA – 26. JUL:
JUGOSLAVIJA (YUG) – HOLANDIJA (NED)             3:0 (16:14, 15:11, 15:3)
BUDIMPEŠTA – 28. JUL:
JUGOSLAVIJA (YUG) – TURSKA (TUR)                  3:1 (15:11, 15:7, 11:15, 15:3)
BUDIMPEŠTA – 29. JUL:
JUGOSLAVIJA (YUG) – MAĐARSKA (HUN)             0:3 ()


II EP 1969. – RIGA, SOVJETSKI SAVEZ (27. SEPTEMBAR – 05. OKTOBAR) – 10. MESTO

JUGOSLAVIJA: SONJA ĐERADINOVIĆ, SLOBODANKA GUŽVIĆ, GABRIJELA JURKIĆ, BOSILJKA KUBURIĆ, JELENA PUAČA, DANICA PERKOVIĆ, SLAVICA BIBER, ANKA RADOSAVČEV, RUŽICA PERKOVIĆ, TATJANA DUKIĆ, SONJA PARAPOT, RADMILA MLADENOVIĆ. TRENERI: DANICA GLUMAC, MIHAJLO MARKOVIĆ.

TALIN – 27. SEPTEMBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – POLJSKA (POL)                 0:3 (5:15, 6:15, 0:15)
TALIN – 28. SEPTEMBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – BELGIJA (BEL)                  3:0 (19:17, 15:6, 15:10)
TALIN – 29. SEPTEMBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – DR NEMAČKA (GDR) 0:3 (4:15, 7:15, 7:15)
TALIN – 01. OKTOBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – ITALIJA (ITA)                   0:3 (9:15, 7:15, 4:15)
TALIN – 02. OKTOBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – HOLANDIJA (NED)             2:3 (8:15, 15:5, 15:13, 13:15, 3:15)
TALIN – 04. OKTOBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – RUMUNIJA (ROU)              1:3 (11:15, 4:15, 15:12, 9:15)
TALIN – 05. OKTOBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – SR NEMAČKA (FRG) 3:2 (7:15, 15:2, 15:5, 7:15, 15:13)


IV EP 1973. – UTREHT, HOLANDIJA (06. – 14. SEPTEMBAR) – 10. MESTO

JUGOSLAVIJA: RUŽA ŠEBALJ, SNEŽANA LOZANČIĆ, ANITA SRIĆA, VLASTA PESARESI, ANA JOKANOVIĆ, MARIJETA PUČKO, LJILJANA GUŽVICA, DUŠANKA CARIĆ, DUŠICA MILETIĆ, SEVLIDA ČENGIĆ, GORDANA GRČIĆ, NADA ZRILIĆ. TRENER: ALJI TARAKU.

VENLO – 08. SEPTEMBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – SOVJETSKI SAVEZ (URS)    0:3 (9:15, 5:15, 0:15)
PURMEREND – 10. SEPTEMBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – DR NEMAČKA (GDR) 0:3 (5:15, 13:15, 11:15)
PURMEREND – 11. SEPTEMBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – RUMUNIJA (ROU)              0:3 (13:15, 12:15, 7:15)
PURMEREND – 12. SEPTEMBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – ITALIJA (ITA)                   3:2 (16:18, 15:12, 15:6, 12:15, 15:1)
PURMEREND – 13. SEPTEMBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – BUGARSKA (BUL)              1:3 (11:15, 11:15, 15:9, 3:15)
PURMEREND – 14. SEPTEMBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – BELGIJA (BEL)                  3:0 (15:8, 16:14, 15:11)


V EP 1975. – MINHEN, SR NEMAČKA (26. JUL – 02. AVGUST) – 7. MESTO

JUGOSLAVIJA: KATARINA AČALIJA, VESNA  KOMNENIĆ, NEVENA JOVANOVIĆ, JUGANA KRIŽANOVIĆ, ANA JOKANOVIĆ, LJILJANA ŽIVALJEVIĆ, BRANKA OJDANIĆ, VLADISLAVA BOGDANOVIĆ, SLOBODANKA STEFANOVIĆ, CVIJETA STAKIĆ, GORDANA GRČIĆ, VERA KRAMARIĆ. TRENER: SRĐAN ILIĆ.

OSNABRIK – 26. JUL:
JUGOSLAVIJA (YUG) – SOVJETSKI SAVEZ (URS)    0:3 (12:15, 14:16, 7:15)
OSNABRIK – 27. JUL:
JUGOSLAVIJA (YUG) – DR NEMAČKA (GDR) 1:3 (0:15, 11:15, 16:14, 11:15)
OSNABRIK – 28. JUL:
JUGOSLAVIJA (YUG) – HOLANDIJA (NED)             3:0 (15:8, 15:12, 15:9)
BOHOLT – 30. JUL:
JUGOSLAVIJA (YUG) – BELGIJA (BEL)                  3:0 (15:3, 15:6, 15:10)
KESFELD – 31. JUL:
JUGOSLAVIJA (YUG) – RUMUNIJA (ROU)              3:2 (15:6, 13:15, 8:15, 15:4, 15:3)
DINSLAKEN – 01. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – ITALIJA (ITA)                   3:0 (15:9, 19:17, 15:7)
BOHOLT – 02. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – FRANCUSKA (FRA)            3:0 (15:2, 15:11, 15:3)


VI EP 1977. – BEOGRAD, JUGOSLAVIJA (05. – 12. AVGUST) – 7. MESTO

JUGOSLAVIJA: JOKA MILOVANOVIĆ, MIRA LATINOVIĆ, JADRANKA ROKNIĆ, GORDANA MILUTINOVIĆ, JUGANA KRIŽANOVIĆ, SONJA MARKOVIĆ, BRANKA OJDANIĆ, JELENA RELJIN, LJILJANA PRENTIĆ, CVIJETA STAKIĆ, GORDANA GRČIĆ, JASNA TOMLINOVIĆ. TRENERI: ALJI TARAKU, SRBA NIKOLIĆ.

GRADAČAC – 05. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – POLJSKA (POL)                 2:3 (6:15, 10:15, 15:11, 15:13, 11:15)
GRADAČAC – 06. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – HOLANDIJA (NED)             3:0 (15:7, 15:12, 15:4)
GRADAČAC – 07. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – BUGARSKA (BUL)              3:0 (16:14, 15:11, 15:12)
GRADAČAC – 08. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – TURSKA (TUR)                  0:3 (13:15, 11:15, 12:15)
GRADAČAC – 09. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – DR NEMAČKA (GDR) 2:3 (15:10, 14:16, 3:15, 15:10, 11:15)
BEOGRAD – 11. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – ITALIJA (ITA)                   2:3 (11:15, 15:6, 15:17, 15:8, 13:15)
BEOGRAD – 12. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – BUGARSKA (BUL)              3:2 (15:6, 15:11, 6:15, 10:15, 15:5)


VIII EP 1982. – LOHOF, SR NEMAČKA (20.– 27. JUL) – 10. MESTO

JUGOSLAVIJA: KSENIJA PAJOVIĆ, DUŠANA ČURDA, NEVENKA VIDIĆ, BARBARA KISLINGER, BILJANA VLADISAVLJEV, SLAVICA ĐURĐEVIĆ, BOŽENA PAVIĆ, JASMINA MARKOVIĆ, JASMINA REDŽOVIĆ, SMILJANA BARIĆ, SNEŽANA NESTL, NATAŠA IGIĆ. TRENERI: ALEKSANDAR BORIČIĆ, RADOMIR KOSTIĆ.

HAM – RODING – 20. JUL:
JUGOSLAVIJA (YUG) – SR NEMAČKA (FRG) 0:3 (1:15, 6:15, 11:15)
HAM – RODING – 21. JUL:
JUGOSLAVIJA (YUG) – ČEHOSLOVAČKA (TCH)       0:3 (13:15, 10:15, 12:15)
HAM – RODING – 22. JUL:
JUGOSLAVIJA (YUG) – ITALIJA (ITA)                   0:3 (10:15, 8:15, 12:15)
MINHEN – PUKHAJM – 24. JUL:
JUGOSLAVIJA (YUG) – FRANCUSKA (FRA)            1:3 (6:15, 9:15, 15:13, 14:16)
MINHEN – PUKHAJM – 25. JUL:
JUGOSLAVIJA (YUG) – TURSKA (TUR)                  3:0 (16:14, 15:2, 15:12)
MINHEN – PUKHAJM – 26. JUL:
JUGOSLAVIJA (YUG) – ŠPANIJA (ESP)                 3:0 (15:9, 15:7, 15:9)
MINHEN – PUKHAJM – 27. JUL:
JUGOSLAVIJA (YUG) – MAĐARSKA (HUN)             0:3 (5:15, 12:15, 13:15)


IX EP 1984. – ŠAMALIJE, FRANCUSKA (26. AVGUST – 02. SEPTEMBAR) – 9. MESTO

JUGOSLAVIJA: HELENA ŽNIDARIČ, BELMA JAZVIN, NEVENKA VIDIĆ, ANICA RIMAN, BOGDANA KLUN, ALEKSANDRA PETKOVIĆ, BARBARA KISLINGER, BILJANA VLADISAVLJEV, NATAŠA IGIĆ, MONIKA LUKA, JASMINA REDŽOVIĆ. TRENER: ALEKSANDAR BORIČIĆ.

ŠAMALIJE – 26. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – FRANCUSKA (FRA)            3:0 (15:2, 15:12, 15:8)
ŠAMALIJE – 27. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – HOLANDIJA (NED)             1:3 (11:15, 5:15, 15:2, 11:15)
ŠAMALIJE – 28. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – ČEHOSLOVAČKA (TCH)       0:3 (5:15, 7:15, 6:15)
SENT ALIJE – 30. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – SR NEMAČKA (FRG) 0:3 (7:15, 10:15, 10:15)
SENT ALIJE – 31. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – MAĐARSKA (HUN)             2:3 (15:6, 15:9, 8:15, 5:15, 13:15)
SENT ALIJE – 01. SEPTEMBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – ŠVEDSKA (SWE)               3:0 (15:4, 15:13, 15:0)
SENT ALIJE – 02. SEPTEMBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – BELGIJA (BEL)                  3:2 (9:15, 15:9, 10:15, 15:12, 15:9)


X EP 1986. – SOFIJA, BUGARSKA (17. – 24. AVGUST) – 11. MESTO

JUGOSLAVIJA: NATAŠA IGIĆ, LJILJANA MANDIĆ, MOJCA MUŠIĆ, PATRICIJA BUKOVEC, DRAGANA MIĆIĆ, MELINA DRAGANIĆ, SLAVICA KUZMANIĆ, MARIJA OMAZIĆ, TATJANA BILBIJA, DANIJELA BILBIJA, MIRJANA JELOVČIĆ, ALENKA LEŠNIK. TRENERI: EDUARD DOLINŠEK, BRANISLAV MORO.

SOFIJA – 17. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – ČEHOSLOVAČKA (TCH)       2:3 (14:16, 15:8, 15:7, 11:15, 10:15)
SOFIJA – 18. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – BUGARSKA (BUL)              0:3 (3:15, 4:15, 6:15)
SOFIJA – 19. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – GRČKA (GRE)                   3:0 (15:8, 15:8, 15:10)
PERNIK – 21. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – MAĐARSKA (HUN)             1:3 (14:16, 16:14, 8:15, 9:15)
PERNIK – 22. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – ITALIJA (ITA)                   1:3 (15:11, 10:15, 6:15, 5:15)
PERNIK – 23. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – RUMUNIJA (ROU)              0:3 (8:15, 4:15, 1:15)
PERNIK – 24. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – HOLANDIJA (NED)             0:3 (10:15, 9:15, 3:15)


XVI EP 1998. – VILVORD, BELGIJA (22. – 30. AVGUST) – 6. MESTO

JUGOSLAVIJA: ALEKSANDRA RANKOVIĆ, JELENA KOSTIĆ, NINA BJEGOVIĆ, IVANA VASIN, IVANA KRDŽIĆ, SANJA TOMAŠEVIĆ, MAJA SIMANIĆ, MAJA MIRKOVIĆ, LAURA TIKVICKI, ALEKSANDRA AVRAMOVIĆ, JELENA NIKOLIĆ, ANJA SPASOJEVIĆ. TRENERI: DRAGAN NEŠIĆ, ZORAN JANKOVIĆ.

LUVEN LE NEV – 22. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – ČEŠKA (CZE)          1:3 (14:16, 9:15, 15:12, 6:15)
LUVEN LE NEV – 23. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – RUSIJA (RUS)                   3:2 (8:15, 4:15, 15:12, 15:10, 15:13)
LUVEN LE NEV – 24. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – TURSKA (TUR)                  2:3 (15:4, 9:15, 15:12, 12:15, 8:15)
LUVEN LE NEV – 26. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – NEMAČKA (GER)               3:1 (15:11, 13:15, 15:6, 15:13)
LUVEN LE NEV – 27. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – POLJSKA (POL)                 1:3 (11:15, 11:15, 15:11, 10:15)
LUVEN LE NEV – 29. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – HOLANDIJA (NED)             3:1 (15:10, 15:0, 13:15, 15:5)
LUVEN LE NEV – 30. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – POLJSKA (POL)                 2:3 (15:11, 4:15, 15:8, 6:15, 12:15)


XIX EP 2004. – PREŠOV, SLOVAČKA (03. – 11. SEPTEMBAR) – 2. MESTO – SREBRNA MEDALJA

SRBIJA I CRNA GORA: SILVIJA RADOVIĆ, ANA JAKŠIĆ, DUŠANKA KARIĆ, MIRJANA KOMLENOVIĆ, ANA ANTONIJEVIĆ, ALEKSANDRA PETROVIĆ, SANJA HANUŠIĆ, MIRJANA ĐURIĆ, ALEKSANDRA CRNČEVIĆ, NEVENA ĐORĐEVIĆ, MARIJA MRATINKOVIĆ, JOVANA BRAKOČEVIĆ. TRENERI: ZORAN KOVAČIĆ, DRAGICA NENADIĆ.

PREŠOV – 03. SEPTEMBAR:
SRBIJA I CRNA GORA (SCG) – ŠVAJCARSKA (SUI) 3:0 (25:11, 25:6, 25:9)
PREŠOV – 04. SEPTEMBAR:
SRBIJA I CRNA GORA (SCG) – HOLANDIJA (NED)            3:1 (22:25, 25:22, 25:18, 25:15)
PREŠOV – 05. SEPTEMBAR:
SRBIJA I CRNA GORA (SCG) – UKRAJINA (UKR)              3:0 (25:19, 25:20, 25:21)
PREŠOV – 07. SEPTEMBAR:
SRBIJA I CRNA GORA (SCG) – BELORUSIJA (BLR)           3:0 (25:16, 25:12, 29:27)
PREŠOV – 08. SEPTEMBAR:
SRBIJA I CRNA GORA (SCG) – ITALIJA (ITA)                  3:2 (25:13, 23:25, 15:25, 25:22, 15:8)
PREŠOV – 10. SEPTEMBAR – POLUFINALE:
SRBIJA I CRNA GORA (SCG) – HRVATSKA (CRO)             3:0 (25:22, 31:29, 25:17)
PREŠOV – 11. SEPTEMBAR – FINALE:
SRBIJA I CRNA GORA (SCG) – ITALIJA (ITA)                  0:3 (14:25, 13:25, 16:25)


XX EP 2006. SENT DIE I MEC, FRANCUSKA (26. AVGUST – 03. SEPTEMBAR) – 6. MESTO

SRBIJA I CRNA GORA: MARIJA MILOSAVLJEVIĆ, VIŠNJA ĐURĐEVIĆ, SONJA KLISURA, NINA ROSIĆ, NATAŠA ŠILJKOVIĆ, BOJANA ŽIVKOVIĆ, SANJA MALAGURSKI, STEFANA VELJKOVIĆ, NATAŠA ŠEVARIKA, IVANA NEŠOVIĆ, TANJA GRBIĆ, MARTA DRPA. TRENERI: ZORAN KOVAČIĆ I NIKOLA JERKOVIĆ.

MEC – 26. AVGUST:
SRBIJA I CRNA GORA (SCG) – POLJSKA (POL)                3:0 (25:16, 25:17, 25:21)
MEC – 27. AVGUST:
SRBIJA I CRNA GORA (SCG) – UKRAJINA (UKR)              3:2 (14:25, 23:25, 28:26, 29:27, 16:14)
MEC – 28. AVGUST:
SRBIJA I CRNA GORA (SCG) – HOLANDIJA (NED)            3:1 (25:16, 17:25, 25:13, 25:16)
MEC – 30. AVGUST:
SRBIJA I CRNA GORA (SCG) – RUSIJA (RUS)                  0:3 (20:25, 18:25, 22:25)
MEC – 31. AVGUST:
SRBIJA I CRNA GORA (SCG) – TURSKA (TUR)                 0:3 (19:25, 16:25, 16:25)
SENT DIE – 02. SEPTEMBAR:
SRBIJA I CRNA GORA (SCG) – BELGIJA (BEL)                 3:0 (25:19, 25:22, 25:16)
SENT DIE – 03. SEPTEMBAR:
SRBIJA I CRNA GORA (SCG) – TURSKA (TUR)                 0:3 (21:25, 19:25, 17:25)


XXI EP 2008. – PERUĐA I FOLINJO, ITALIJA (05. – 13. SEPTEMBAR) – 4. MESTO

SRBIJA: TIJANA MALEŠEVIĆ, MARIJA PUCAREVIĆ, NINA ROSIĆ, NATAŠA ŠILJKOVIĆ, ADELA HELIĆ, DANICA MARKOVIĆ, ANĐELKA PANTOVIĆ, NAĐA NINKOVIĆ, MARIJA MILOSAVLJEVIĆ, MILENA RAŠIĆ, JOVANA BJELICA, ANA LAZAREVIĆ. TRENERI: ZORAN KOVAČIĆ I BOJAN MIHAJLOVIĆ.

PERUĐA – 05. SEPTEMBAR:
SRBIJA (SRB) – RUSIJA (RUS)                  1:3 (25:20, 20:25, 18:25, 22:25)
PERUĐA – 06. SEPTEMBAR:
SRBIJA (SRB) – FRANCUSKA (FRA)           3:1 (25:22,17:25, 26:24, 25:23)
PERUĐA – 07. SEPTEMBAR:
SRBIJA (SRB) – HRVATSKA (CRO)             3:0 (25:12, 25:17, 25:12)
PERUĐA – 09. SEPTEMBAR:
SRBIJA (SRB) – BELGIJA (BEL)                 3:0 (25:15, 25:16, 27:25)
PERUĐA – 10. SEPTEMBAR:
SRBIJA (SRB) – POLJSKA (POL)                3:0 (27:25, 25:23, 25:17)
FOLINJO – 12. SEPTEMBAR – POLUFINALE:
SRBIJA (SRB) – ITALIJA (ITA)                   0:3 (21:25, 22:25, 19:25)
FOLINJO – 13. SEPTEMBAR – MEČ ZA TREĆE MESTO:
SRBIJA (SRB) – TURSKA (TUR)                 1:3 (25:16, 19:25, 18:25, 21:25)
 

Za Srbiju na prvenstvima Evrope igralo 128 igračica

13 april 2010
JUNIORKE – XXII EP 2010.
Ženska juniorska reprezentacija Srbije (Jugoslavije, Srbije i Crne Gore) igrala je 12 puta na do sada 21. odigranom šampionatu Evrope. Juniorke Srbije (Jugoslavije, Srbije i Crne Gore) su odigrale 83 utakmice i ostvarile 39 pobeda, uz 44 poraza i set količnik 145:155.




UČINAK NA EP – JUNIORKE:

1966. –                   7        4        3        13:11
1969. –                   7        2        5          9:17
1973. –                   6        2        4          7:14
1975. –                   7        5        2        16:  8
1977. –                   7        3        4        15:14
1982. –                   7        2        5          7:15
1984. –                   7        3        4        12:14
1986. –                   7        1        6          7:18
1998. –                   7        3        4        15:16
2004. –                   7        6        1        18:  6
2006. –                   7        4        3        12:12
2008. –                   7        4        3        14:10
UKUPNO (12)           83      39      44      145:155
POBEDA: 46,98 %


JUNIORKE – BROJ NASTUPA NA EP

Za Srbiju (Jugoslaviju, Srbiju i Crnu Goru) je na šampionatima Evrope do sada igralo 128 igračica i čak 115 je igralo samo na jednom šampionatu, 105 je odigralo sedam, a deset igračica šest utakmica. Na tri EP su igrale Nataša Igić (21 meč) i Gordana Grčić (20 mečeva). Osam igračica je igralo na dva šampionata Evrope.

21 put:
    1. NATAŠA IGIĆ (3)

20 puta:
    2. GORDANA GRČIĆ (3)

14 puta:
    3. NEVENKA VIDIĆ (2)
    4. BILJANA VLADISAVLJEV (2)
    5. BARBARA KISLINGER (2)
    6. JUGANA KRIŽANOVIĆ (2)
    7. MARIJA MILOSAVLJEVIĆ (2)
    8. BRANKA OJDANIĆ (2)
    9. JASMINA REDŽOVIĆ (2)
  10. NINA ROSIĆ (2)
  11. CVIJETA STAKIĆ (2)
  12. NATAŠA ŠILJKOVIĆ (2)

13 puta:
  13. ANA JOKANOVIĆ (2)

7 puta:
  14. ALEKSANDRA AVRAMOVIĆ (1)
  15. ANA ANTONIJEVIĆ (1)
  16. KATARINA AČALIJA (1)
  17. SMILJANA BARIĆ (1)
  18. SLAVICA BIBER (1)
  19. DANIJELA BILBIJA (1)
  20. TATJANA BILBIJA (1)
  21. NINA BJEGOVIĆ (1)
  22. JOVANA BJELICA (1)
  23. VLADISLAVA BOGDANOVIĆ (1)
  24. JOVANA BRAKOČEVIĆ (1)
  25. RUŽICA BREKALO (1)
  26. PATRICIJA BUKOVEC (1)
  27. IVANA VASIN (1)
  28. STEFANA VELJKOVIĆ (1)
  29. TANJA GRBIĆ (1)
  30. SLOBODANKA GUŽVIĆ (1)
  31. MELINA DRAGANIĆ (1)
  32. MARTA DRPA (1)
  33. TATJANA DUKIĆ (1)
  34. SONJA ĐERADINOVIĆ (1)
  35. NEVENA ĐORĐEVIĆ (1)
  36. ANĐELKA ĐUKANOVIĆ (1)
  37. VIŠNJA ĐURĐEVIĆ (1)
  38. SLAVICA ĐURĐEVIĆ (1)
  39. MIRJANA ĐURIĆ (1)
  40. LJILJANA ŽIVALJEVIĆ (1)
  41. BOJANA ŽIVKOVIĆ (1)
  42. HELENA ŽNIDARIČ (1)
  43. BELMA JAZVIN (1)
  44. ANA JAKŠIĆ (1)
  45. MIRJANA JELOVČIĆ (1)
  46. NEVENA JOVANOVIĆ (1)
  47. GABRIJELA JURKIĆ (1)
  48. SNEŽANA JURMAN (1)
  49. DUŠANKA KARIĆ (1)
  50. SONJA KLISURA (1)
  51. BOGDANA KLUN (1)
  52. NATALIJA KOJOVIĆ (1)
  53. SOFIJA KOJOVIĆ (1)
  54. MIRJANA KOMLENOVIĆ (1)
  55. VESNA KOMNENIĆ (1)
  56. JELENA KOSTIĆ (1)
  57. VERA KRAMARIĆ (1)
  58. IVANA KRDŽIĆ (1)
  59. BOSILJKA KUBURIĆ (1)
  60. SLAVICA KUZMANIĆ (1)
  61. ANA LAZAREVIĆ (1)
  62. MIRA LATINOVIĆ (1)
  63. ALENKA LEŠNIK (1)
  64. MONIKA LUKA (1)
  65. SANJA MALAGURSKI (1)
  66. TIJANA MALEŠEVIĆ (1)
  67. LJILJANA MANDIĆ (1)
  68. MILKA MANDIĆ (1)
  69. DANICA MARKOVIĆ (1)
  70. JASMINA MARKOVIĆ (1)
  71. SONJA MARKOVIĆ (1)
  72. INES MIJANDRUŠIĆ (1)
  73. BRANKA MILISAVLJEVIĆ (1)
  74. JOKA MILOVANOVIĆ (1)
  75. GORDANA MILUTINOVIĆ (1)
  76. MAJA MIRKOVIĆ (1)
  77. DRAGANA MIĆIĆ (1)
  78. RADMILA MLADENOVIĆ (1)
  79. MARIJA MRATINKOVIĆ (1)
  80. MOJCA MUŠIĆ (1)
  81. SNEŽANA NESTL (1)
  82. IVANA NEŠOVIĆ (1)
  83. JELENA NIKOLIĆ (1)
  84. NAĐA NINKOVIĆ (1)
  85. MARIJA OMAZIĆ (1)
  86. BOŽENA PAVIĆ (1)
  87. KSENIJA PAJOVIĆ (1)
  88. ANĐELKA PANTOVIĆ (1)
  89. SONJA PARAPOT (1)
  90. DANICA PERKOVIĆ (1)
  91. RUŽICA PERKOVIĆ (1)
  92. ALEKSANDRA PETKOVIĆ (1)
  93. ALEKSANDRA PETROVIĆ (1)
  94. LJILJANA PRENTIĆ (1)
  95. JELENA PUAČA (1)
  96. MARIJA PUCAREVIĆ (1)
  97. SILVIJA RADOVIĆ (1)
  98. ANKA RADOSAVČEV (1)
  99. ALEKSANDRA RANKOVIĆ (1)
100. MILENA RAŠIĆ (1)
101. JELENA RELJIN (1)
102. ANICA RIMAN (1)
103. JADRANKA ROKNIĆ (1)
104. MAJA SIMANIĆ (1)
105. VASILJKA SOMBORAC (1)
106. ANJA SPASOJEVIĆ (1)
107. SLOBODANKA STEFANOVIĆ (1)
108. VERA STOJŠIĆ (1)
109. LAURA TIKVICKI (1)
110. SANJA TOMAŠEVIĆ (1)
111. JASNA TOMLINOVIĆ (1)
112. DRAGICA TRKULJA (1)
113. SANJA HANUŠIĆ (1)
114. ADELA HELIĆ (1)
115. GABRIJELA HRVAT (1)
116. ALEKSANDRA CRNČEVIĆ (1)
117. DUŠANA ČURDA (1)
118. NATAŠA ŠEVARIKA (1)

6 puta:
119. LJILJANA GUŽVICA (1)
120. NADA ZRILIĆ (1)
121. SNEŽANA LOZANČIĆ (1)
122. DUŠICA MILETIĆ (1)
123. VLASTA PESARESI (1)
124. MARIJETA PUČKO (1)
125. ANITA SRIĆA (1)
126. DUŠANKA CARIĆ (1)
127. SEVLIDA ČENGIĆ (1)
128. RUŽA ŠEBALJ (1)

Juniorke su na 12 odigranih EP igrale protiv reprezentacija iz 21 zemlje. Najviše mečeva (devet) odigrano je protiv Holandije i Italije.

SRB (YUG/SCG) – NED                           9        6        3        21:12
SRB (YUG/SCG) – ITA                             9        3        6        12:22
SRB (YUG/SCG) – TUR                            7        2        5          9:16
SRB (YUG/SCG) – BEL                            6        6        0        18:  2
SRB (YUG/SCG) – POL                            6        2        4        11:12
SRB (YUG/SCG) – URS/RUS                     6        1        5          4:17
SRB (YUG/SCG) – FRG/GER                     5        3        2          9:10
SRB (YUG/SCG) – GDR                           5        0        5          4:15
SRB (YUG/SCG) – FRA                            4        3        1        10:  4
SRB (YUG/SCG) – BUL                            4        2        2          7:  8
SRB (YUG/SCG) – ROU                           4        1        3          4:11
SRB (YUG/SCG) – TCH/CZE                     4        0        4          3:12
SRB (YUG/SCG) – HUN                           4        0        4          3:12
SRB (YUG/SCG) – CRO                           2        2        0          6:  0
SRB (YUG/SCG) – UKR                            2        2        0          6:  2
SRB (YUG/SCG) – AUT                            1        1        0          3:  0
SRB (YUG/SCG) – ESP                            1        1        0          3:  0
SRB (YUG/SCG) – SWE                           1        1        0          3:  0
SRB (YUG/SCG) – GRE                            1        1        0          3:  0
SRB (YUG/SCG) – SUI                            1        1        0          3:  0
SRB (YUG/SCG) – BLR                            1        1        0          3:  0


UTAKMICE NA EP PROTIV RIVALA KOJI ĆE IGRATI NA XXII EP 2010. U SRBIJI:

SRBIJA – ITALIJA

SRB (YUG/SCG) – ITA                             9        3        6        12:22

1969.
TALIN – 01. OKTOBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – ITALIJA (ITA)                   0:3 (9:15, 7:15, 4:15)

1973.
PURMEREND – 12. SEPTEMBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – ITALIJA (ITA)                   3:2 (16:18, 15:12, 15:6, 12:15, 15:1)

1975.
DINSLAKEN – 01. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – ITALIJA (ITA)                   3:0 (15:9, 19:17, 15:7)

1977.
BEOGRAD – 11. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – ITALIJA (ITA)                   2:3 (11:15, 15:6, 15:17, 15:8, 13:15)

1982.
HAM – RODING – 22. JUL:
JUGOSLAVIJA (YUG) – ITALIJA (ITA)                   0:3 (10:15, 8:15, 12:15)

1986.
PERNIK – 22. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – ITALIJA (ITA)                   1:3 (15:11, 10:15, 6:15, 5:15)

2004.
PREŠOV – 08. SEPTEMBAR:
SRBIJA I CRNA GORA (SCG) – ITALIJA (ITA)         3:2 (25:13, 23:25, 15:25, 25:22, 15:8)
PREŠOV – 11. SEPTEMBAR – FINALE:
SRBIJA I CRNA GORA (SCG) – ITALIJA (ITA)         0:3 (14:25, 13:25, 16:25)

2008.
FOLINJO – 12. SEPTEMBAR – POLUFINALE:
SRBIJA (SRB) – ITALIJA (ITA)                            0:3 (21:25, 22:25, 19:25)


SRBIJA – TURSKA

SRB (YUG/SCG) – TUR                            7        2        5          9:16

1966.
BUDIMPEŠTA – 28. JUL:
JUGOSLAVIJA (YUG) – TURSKA (TUR)                  3:1 (15:11, 15:7, 11:15, 15:3)

1977.
GRADAČAC – 08. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – TURSKA (TUR)                  0:3 (13:15, 11:15, 12:15)

1982.
MINHEN – PUKHAJM – 25. JUL:
JUGOSLAVIJA (YUG) – TURSKA (TUR)                  3:0 (16:14, 15:2, 15:12)

1998.
LUVEN LE NEV – 24. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – TURSKA (TUR)                  2:3 (15:4, 9:15, 15:12, 12:15, 8:15)

2006.
MEC – 31. AVGUST:
SRBIJA I CRNA GORA (SCG) – TURSKA (TUR)       0:3 (19:25, 16:25, 16:25)
SENT DIE – 03. SEPTEMBAR:
SRBIJA I CRNA GORA (SCG) – TURSKA (TUR)       0:3 (21:25, 19:25, 17:25)

2008.
FOLINJO – 13. SEPTEMBAR – MEČ ZA TREĆE MESTO:
SRBIJA (SRB) – TURSKA (TUR)                           1:3 (25:16, 19:25, 18:25, 21:25)


SRBIJA – BELGIJA

SRB (YUG/SCG) – BEL                            6        6        0        18:  2

1969.
TALIN – 28. SEPTEMBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – BELGIJA (BEL)                  3:0 (19:17, 15:6, 15:10)

1973.
PURMEREND – 14. SEPTEMBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – BELGIJA (BEL)                  3:0 (15:8, 16:14, 15:11)

1975.
BOHOLT – 30. JUL:
JUGOSLAVIJA (YUG) – BELGIJA (BEL)                  3:0 (15:3, 15:6, 15:10)

1984.
SENT ALIJE – 02. SEPTEMBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – BELGIJA (BEL)                  3:2 (9:15, 15:9, 10:15, 15:12, 15:9)

2006.
SENT DIE – 02. SEPTEMBAR:
SRBIJA I CRNA GORA (SCG) – BELGIJA (BEL)       3:0 (25:19, 25:22, 25:16)

2008.
PERUĐA – 09. SEPTEMBAR:
SRBIJA (SRB) – BELGIJA (BEL)                           3:0 (25:15, 25:16, 27:25)


SRBIJA – RUSIJA

SRB (YUG/SCG) – URS/RUS                     6        1        5          4:17

1966.
BUDIMPEŠTA – 23. JUL:
JUGOSLAVIJA (YUG) – SOVJETSKI SAVEZ (URS)    0:3 (4:15, 14:16, 7:15)

1973.
VENLO – 08. SEPTEMBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – SOVJETSKI SAVEZ (URS)    0:3 (9:15, 5:15, 0:15)

1975.
OSNABRIK – 26. JUL:
JUGOSLAVIJA (YUG) – SOVJETSKI SAVEZ (URS)    0:3 (12:15, 14:16, 7:15)

1998.
LUVEN LE NEV – 23. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – RUSIJA (RUS)                   3:2 (8:15, 4:15, 15:12, 15:10, 15:13)

2006.
MEC – 30. AVGUST:
SRBIJA I CRNA GORA (SCG) – RUSIJA (RUS)        0:3 (20:25, 18:25, 22:25)

2008.
PERUĐA – 05. SEPTEMBAR:
SRBIJA (SRB) – RUSIJA (RUS)                            1:3 (25:20, 20:25, 18:25, 22:25)


SRBIJA – NEMAČKA

SRB (YUG/SCG) – FRG/GER                     5        3        2          9:10

1966.
BUDIMPEŠTA – 22. JUL:
JUGOSLAVIJA (YUG) – SR NEMAČKA (FRG) 3:1 (13:15, 15:8, 15:3, 15:8)

1969.
TALIN – 05. OKTOBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – SR NEMAČKA (FRG) 3:2 (7:15, 15:2, 15:5, 7:15, 15:13)

1982.
HAM – RODING – 20. JUL:
JUGOSLAVIJA (YUG) – SR NEMAČKA (FRG) 0:3 (1:15, 6:15, 11:15)

1984.
SENT ALIJE – 30. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – SR NEMAČKA (FRG) 0:3 (7:15, 10:15, 10:15)

1998.
LUVEN LE NEV – 26. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – NEMAČKA (GER)               3:1 (15:11, 13:15, 15:6, 15:13)


SRBIJA – MAĐARSKA

SRB (YUG/SCG) – HUN                           4        0        4          3:12

1966.
BUDIMPEŠTA – 29. JUL:
JUGOSLAVIJA (YUG) – MAĐARSKA (HUN)             0:3 ()

1982.
MINHEN – PUKHAJM – 27. JUL:
JUGOSLAVIJA (YUG) – MAĐARSKA (HUN)             0:3 (5:15, 12:15, 13:15)

1984.
SENT ALIJE – 31. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – MAĐARSKA (HUN)             2:3 (15:6, 15:9, 8:15, 5:15, 13:15)

1986.
PERNIK – 21. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – MAĐARSKA (HUN)             1:3 (14:16, 16:14, 8:15, 9:15)
 

Srbija na prvenstvima Evrope odigrala 119 utakmica i ostvarila 61 pobedu

12 april 2010
JUNIORI – XXII EP 2010.
Muška juniorska reprezentacija Srbije (Jugoslavije, Srbije i Crne Gore) igrala je 17 puta na do sada odigranom 21. šampionatu Evrope. Juniori Srbije nisu igrali 1982. u Minhenu, 1992. u Poznanju, 1994. u Ankari i 2008. u Brnu. Juniori Srbije su odigrali 119 utakmica i ostvarili 61 pobedu, uz 58 poraza i set količnik 216:215.




UČINAK SRBIJE (YUG, SCG) NA EP:

1966. –         9        4        5        16:21
1969. –         6        3        3        10:13
1971. –         6        2        4          7:13
1973. –         7        5        2        16:  9
1975. –         7        4        3        13:12
1977. –         7        5        2        15:  8
1979. –         7        4        3        14:12
1984. –         7        2        5        10:17
1986. –         7        1        6          6:19
1988. –         7        3        4        11:15
1990. –         7        4        3        15:15
1996. –         7        4        3        12:13
1998. –         7        5        2        16:10
2000. –         7        3        4        11:13
2002. –         7        3        4        12:15
2004. –         7        4        3        16:13
2006. –         7        5        2        16:7    
UKUPNO        119     61      58      216:215
POBEDA:  51,26 %

I EP 1966. – BUDIMPEŠTA, MAĐARSKA (21. – 31. JUL) – 7. MESTO

JUGOSLAVIJA: VLADIMIR BOŠNJAK, ZVONIMIR BROZIĆ, DOBRIVOJE KOLEDIN, BRANKO BERAK, MILOVAN SIMIĆ, METODIJE TUŠAR, ALEKSANDAR BUDIMČEVIĆ, MILAN ŠTEHARNIK, JANEZ KOŠUTA, SLOBODAN GRBIĆ, SLOBODAN DAMJANAC, ĐORĐE RADULOVIĆ. TRENERI: DRAGOSLAV SIROTANOVIĆ, NEBOJŠA NINKOV.

DUNAUJVAROŠ – 21. JUL:
JUGOSLAVIJA (YUG) – DANSKA (DEN)                 3:0 (15:2, 15:4, 15:2)
DUNAUJVAROŠ – 22. JUL:
JUGOSLAVIJA (YUG) – RUMUNIJA (ROU)              3:2 (16:14, 10:15, 5:15, 19:17, 15:8)
DUNAUJVAROŠ – 23. JUL:
JUGOSLAVIJA (YUG) – DR NEMAČKA (GDR) 3:2 (8:15, 15:10, 8:15, 15:6, 15:6)
BUDIMPEŠTA – 25. JUL:
JUGOSLAVIJA (YUG) – ČEHOSLOVAČKA (TCH)       0:3 (4:15, 6:15, 7:15)
BUDIMPEŠTA – 26. JUL:
JUGOSLAVIJA (YUG) – FRANCUSKA (FRA)            2:3 (15:13, 14:16, 15:11, 12:15, 13:15)
BUDIMPEŠTA – 27. JUL:
JUGOSLAVIJA (YUG) – ITALIJA (ITA)                   1:3 (9:15, 16:18, 15:12, 10:15)
BUDIMPEŠTA – 29. JUL:
JUGOSLAVIJA (YUG) – MAĐARSKA (HUN)             3:2 (15:11, 4:15, 15:9, 9:15, 15:12)
BUDIMPEŠTA – 30. JUL:
JUGOSLAVIJA (YUG) – BUGARSKA (BUL)              0:3 (6:15, 12:15, 3:15)
BUDIMPEŠTA – 31. JUL:
JUGOSLAVIJA (YUG) – SOVJETSKI SAVEZ (URS)    1:3 (11:15, 13:15, 15:9, 12:15)

 
II EP 1969. – TALIN, SOVJETSKI SAVEZ (27. SEPTEMBAR – 06. OKTOBAR) – 9. MESTO

JUGOSLAVIJA: ZVONIMIR BROZIĆ, JOŽEF GOSTENČNIK, DUŠAN GUSLOV, NEBOJŠA VRZIĆ, SLAVKO BALANDŽIĆ, MILAN VILOTIĆ, BRANKO VUJOVIĆ, SLOBODAN GALEŠEV, MLADEN LIKIĆ, DRAGOLJUB SIROTANOVIĆ. TRENER: NEBOJŠA NINKOV.

RIGA – 28. SEPTEMBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – RUMUNIJA (ROU)              0:3 (11:15, 6:15, 8:15)
RIGA – 01. OKTOBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – MAĐARSKA (HUN)             3:1 (15:11, 12:15, 15:8, 15:13)
RIGA – 02. OKTOBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – BELGIJA (BEL)                  3:2 (10:15, 15:13, 15:11, 9:15, 15:13)
RIGA – 03. OKTOBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – FRANCUSKA (FRA)            1:3 (9:15, 15:6, 8:15, 14:16)
RIGA – 05. OKTOBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – HOLANDIJA (NED)             3:1 (15:10, 14:16, 15:10, 15:10)
RIGA – 06. OKTOBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – POLJSKA (POL)                 0:3 (7:15, 11:15, 5:15)


III EP 1971. – BARSELONA, ŠPANIJA (02. – 11. SEPTEMBAR) – 5. MESTO

JUGOSLAVIJA: ŽELJKO VUČKOVIĆ, ŽIVOJIN VRAČARIĆ, NIKOLA MATIJAŠEVIĆ, MIRKO JEKIĆ, DUŠAN ŠĆULAC, SLAVKO BOŽIĆ, SINIŠA KISIĆ, MIRSAD ELEZOVIĆ, VINKO DOBRIĆ, ZORAN PRODANOVIĆ, LASLO LUKAČ, SLAVKO BALANDŽIĆ. TRENERI: ANDRIJA STRAHONJA, NEBOJŠA NINKOV.

BARSELONA – 03. SEPTEMBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – ČEHOSLOVAČKA (TCH)       3:1 (16:14, 15:12, 13:15, 15:3)
BARSELONA – 06. SEPTEMBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – ITALIJA (ITA)                   3:0 (15:7, 15:7, 15:10)
MATARO – 07. SEPTEMBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – POLJSKA (POL)                 1:3 (12:15, 19:17, 9:15, 0:15)
BADALONA – 08. SEPTEMBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – SOVJETSKI SAVEZ (URS)    0:3 (5:15, 7:15, 7:15)
SABADEL – 10. SEPTEMBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – DR NEMAČKA (GDR) 0:3 (12:15, 10:15, 10:15)
MATARO – 11. SEPTEMBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – BUGARSKA (BUL)              0:3 (12:15, 8:15, 13:15)


IV EP 1973. – VORBURG, HOLANDIJA (06. – 14. SEPTEMBAR) – 8. MESTO

JUGOSLAVIJA: VLADIMIR BOGOEVSKI, ZORAN DOKUZOVSKI, SINIŠA KISIĆ, BORO JOVIĆ, RADIVOJE MILOŠEVIĆ, ZDRAVKO KULJIĆ, DRAGAN BALANDŽIĆ, DAVOR GREGUREK, KREŠIMIR DIVIŠ, MIĆO JEKIĆ, RIFET SEDIĆ, ALEKSANDAR TERZIĆ. TRENERI: ANDRIJA STRAHONJA, SULEJMAN DERVIŠEVIĆ.

APELDORN – 06. SEPTEMBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – ŠKOTSKA (SCO)               3:0 (15:2, 15:7, 15:2)
APELDORN – 07. SEPTEMBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – ITALIJA (ITA)                   0:3 (12:15, 7:15, 4:15)
SHAGEN – 10. SEPTEMBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – DR NEMAČKA (GDR) 1:3 (12:15, 8:15, 15:6, 7:15)
SHAGEN – 11. SEPTEMBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – FRANCUSKA (FRA)            3:0 (15:11, 15:8, 15:9)
SHAGEN – 12. SEPTEMBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – IZRAEL (ISR)          3:1 (15:11, 6:15, 15:9, 15:13)
GROTEBRUK – 13. SEPTEMBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – GRČKA (GRE)                   3:1 (12:15, 15:5, 15:10, 15:5)
GROTEBRUK – 14. SEPTEMBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – RUMUNIJA (ROU)              3:1 (15:12, 15:3, 13:15, 16:14)


V EP 1975. – FRANKFURT, SR NEMAČKA (26. JUL – 02. AVGUST) – 8. MESTO

JUGOSLAVIJA: SLOBODAN LOZANČIĆ, DRAGAN TOMASOVIĆ, VLADIMIR TRIFUNOVIĆ, DRAGAN KLARIĆ, IGOR FILIPANČIĆ, JOVAN BIĆANIN, BRANISLAV TERZIN, MIHAL POTRAN, RIFAT SEDIĆ, IVAN MARTINOVIĆ, RADOVAN MALEVIĆ, LJUPČO KRSTEVSKI. TRENERI: TAKI DŽIKOV, DUŠAN BOŠKOVIĆ.

ŠTUTGART (BEBLINGEN) – 26. JUL:
JUGOSLAVIJA (YUG) – DR NEMAČKA (GDR) 0:3 (12:15, 13:15, 2:15)
ŠTUTGART (BEBLINGEN) – 27. JUL:
JUGOSLAVIJA (YUG) – SOVJETSKI SAVEZ (URS)    1:3 (9:15, 15:10, 2:15, 6:15)
LUDVIGSBURG – 28. JUL:
JUGOSLAVIJA (YUG) – ITALIJA (ITA)                   0:3 (8:15, 9:15, 9:15)
NORDHORN – 30. JUL:
JUGOSLAVIJA (YUG) – RUMUNIJA (ROU)              3:2 (15:9, 2:15, 15:9, 13:15, 15:6)
LINGEN – 31. JUL:
JUGOSLAVIJA (YUG) – IZRAEL (ISR)          3:1 (15:7, 15:4, 11:15, 15:13)
ŠITORF – 01. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – BELGIJA (BEL)                  3:0 (15:13, 15:12, 15:8)
NORDHORN – 02. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – SR NEMAČKA (FRG) 3:0 (15:13, 15:9, 15:1)


VI EP 1977. – MONPELJE, FRANCUSKA (29. JUL – 05. AVGUST) – 5. MESTO

JUGOSLAVIJA: LJUBOMIR KOVAČEVIĆ, VLADIMIR TRIFUNOVIĆ, IGOR FILIPANČIĆ, BRANISLAV TERZIN, DUŠAN DIMITRIJEVIĆ, ILIJA VUJOVIĆ, BATIŠA IVOVIĆ, LJUPČO KRSTEVSKI, DARKO LEČNIK, RADOVAN MALEVIĆ, MIODRAG MITIĆ, ZORAN KARANOVIĆ. TRENERI: LAZAR GROZDANOVIĆ, DARKO KALAJDŽIĆ.

MONPELJE – 29. JUL:
JUGOSLAVIJA (YUG) – ČEHOSLOVAČKA (TCH)       0:3 (13:15, 11:15, 4:15)
MONPELJE – 30. JUL:
JUGOSLAVIJA (YUG) – SOVJETSKI SAVEZ (URS)    0:3 (9:15, 12:15, 12:15)
MONPELJE – 31. JUL:
JUGOSLAVIJA (YUG) – BUGARSKA (BUL)              3:0 (15:9, 15:9, 15:1)
MONPELJE – 01. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – ŠVEDSKA (SWE)               3:0 (15:10, 15:8, 15:8)
MONPELJE – 02. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – SR NEMAČKA (FRG) 3:0 (15:10, 15:11, 15:9)
MONPELJE – 04. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – ITALIJA (ITA)                   3:2 (15:8, 14:16, 15:9, 12:15, 15:12)
MONPELJE – 05. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – SR NEMAČKA (FRG) 3:0 (15:9, 15:12, 15:10)


VII EP 1979. – PORTO, PORTUGALIJA (05. – 12. AVGUST) – 7. MESTO

JUGOSLAVIJA: MIRSAD IMŠIROVIĆ, ORHAN ARSLANAGIĆ, DANILO BERLOT, JOVAN ĐOKEVSKI, GORAN JANKOV, ESAD HEVDIĆ, NENAD ĐORĐEVIĆ, GORAN RIBARIĆ, NURKO ČAUŠEVIĆ, GORDAN ŠNAJDER, MIRALEM DEDOVIĆ, GORAN POPOVIĆ. TRENERI: DARKO KALAJDŽIĆ, DIMITAR CIJEV.

PORTO – 05. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – ČEHOSLOVAČKA (TCH)       1:3 (15:12, 8:15, 9:15, 2:15)
PORTO – 06. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – ITALIJA (ITA)                   1:3 (10:15, 6:15, 16:14, 6:15)
PORTO – 07. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – HOLANDIJA (NED)             3:1 (16:14, 3:15, 15:13, 15:11)
EŠPINJO – 09. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – FRANCUSKA (FRA)            3:1 (15:8, 5:15, 15:11, 15:11)
ANTAŠ – 10. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – RUMUNIJA (ROU)              0:3 (13:15, 7:15, 9:15)
MAIA – 11. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – PORTUGALIJA (POR) 3:0 (15:6, 15:5, 15:4)
MAIA – 12. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – POLJSKA (POL)                 3:1 (16:14, 10:15, 15:6, 15:8)


IX EP 1984. – KLERMON FERAN, FRANCUSKA (26. AVGUST – 02. SEPTEMBAR) – 9. MESTO

JUGOSLAVIJA: BOJAN MLAKAR, SAŠA JOVIČIĆ, DEJAN BRĐOVIĆ, BRANKO MARTIĆ, ALEKSANDAR VLADISAVLJEV, GORAN BJEKOVIĆ, ALEKS PERFETA, VESELIN ĐUROVIĆ, BORISLAV BUJAK, ZORAN MIŠOSKI, ILČO KOCEVSKI. TRENERI: VOJISLAV SINADINOVSKI, TAKI DŽIKOV.

KLERMON FERAN – 26. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – SR NEMAČKA (FRG) 1:3 (11:15, 14:16, 15:12, 12:15)
KLERMON FERAN – 27. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – HOLANDIJA (NED)             1:3 (15:13, 4:15, 4:15, 9:15)
KLERMON FERAN – 28. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – ITALIJA (ITA)                   0:3 (8:15, 5:15, 6:15)
ROMANJA – 30. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – POLJSKA (POL)                 0:3 (10:15, 10:15, 5:15)
ROMANJA – 31. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – TURSKA (TUR)                  2:3 (9:15, 9:15, 15:8, 15:11, 14:16)
ROMANJA – 01. SEPTEMBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – GRČKA (GRE)                   3:1 (12:15, 15:9, 15:10, 15:11)
ROMANJA – 02. SEPTEMBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – AUSTRIJA (AUT)                3:1 (14:16, 15:10, 15:5, 15:4)


X EP 1986. – PAZARDŽIK, BUGARSKA (17. – 24. AVGUST) – 11. MESTO

JUGOSLAVIJA: BOJAN MILIĆ, NERMIN BUNGUR, ŽELJKO TANASKOVIĆ, SANDI RITLOP, DARKO DIMEC, MIHAJLO MILUTINOVIĆ, LJUBIŠA RISTIĆ, IVAN RADIVOJEVIĆ, ALEŠ SMRKE, GREGA HRIBAR, ANTO KOBAŠ, ILČO KOCEVSKI. TRENERI: VIKTOR KREVSEL, ZORAN MIHAJLOVIĆ.

PAZARDŽIK – 17. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – SOVJETSKI SAVEZ (URS)    0:3 (5:15, 3:15, 7:15)
PAZARDŽIK – 18. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – HOLANDIJA (NED)             0:3 (13:15, 4:15, 14:16)
PAZARDŽIK – 19. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – POLJSKA (POL)                 0:3 (12:15, 5:15, 3:15)
PLOVDIV – 21. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – DR NEMAČKA (GDR) 1:3 (10:15, 16:14, 15:4, 15:11)
PLOVDIV – 22. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – BELGIJA (BEL)                  3:1 (11:15, 15:4, 15:12, 15:4)
PLOVDIV – 23. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – ČEHOSLOVAČKA (TCH)       1:3 (7:15, 16:14, 5:15, 7:15)
PLOVDIV – 24. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – FRANCUSKA (FRA)            1:3 (9:15, 11:15, 17:15, 14:16)


XI EP 1988. – BORMIO, ITALIJA (22. – 30. JUL) – 6. MESTO

JUGOSLAVIJA: ALEKSANDAR RACKOVIĆ, ZORAN BAŠOVIĆ, NINO MATJAČIĆ, VLADIMIR BATEZ, DEJAN LANINOVIĆ, MATJAŽ ŠIFTAR, JOSIP JOSIPOVIĆ, TIHOMIR PAUNOVSKI, ASIM DEMIROVIĆ, VLADIMIR GRBIĆ, ALEKSANDAR BABIĆ, MIRO MILIĆ. TRENERI: NEVEN KUREŠEVIĆ, ZORAN GAJIĆ.

BORMIO – 22. JUL:
JUGOSLAVIJA (YUG) – ITALIJA (ITA)                   1:3 (16:15, 15:12, 17:19, 10:15)
BORMIO – 23. JUL:
JUGOSLAVIJA (YUG) – SR NEMAČKA (FRG) 3:1 (7:15, 15:9, 15:8, 15:8)
BORMIO – 24. JUL:
JUGOSLAVIJA (YUG) – SOVJETSKI SAVEZ (URS)    0:3 (2:15, 16:18, 12:15)
BORMIO – 26. JUL:
JUGOSLAVIJA (YUG) – DR NEMAČKA (GDR) 1:3 (5:15, 14:16, 15:10, 6:15)
BORMIO – 27. JUL:
JUGOSLAVIJA (YUG) – FRANCUSKA (FRA)            3:0 (15:11, 15:8, 15:9)
BORMIO – 29. JUL:
JUGOSLAVIJA (YUG) – ČEHOSLOVAČKA (TCH)       3:2 (15:8, 6:15, 13:15, 15:13, 15:8)
BORMIO – 30. JUL:
JUGOSLAVIJA (YUG) – DR NEMAČKA (GDR) 0:3 (12:15, 9:15, 14:16)


XII EP 1990. – FRANKFURT, SR NEMAČKA (11. – 19. AVGUST) – 7. MESTO

JUGOSLAVIJA: ĐORĐE ĐURIĆ, VLADIMIR MLADENOVIĆ, SINIŠA MOMIĆ, ANTE JAKOVČEVIĆ, DEJAN LANINOVIĆ, MILORAD KOVAČ, ĐULA MEŠTER, RAJKO JOKANOVIĆ, NIKOLA GRBIĆ, ALEKSA VUKSANOVIĆ, GORAN VUJEVIĆ, MATJAŽ HAFNER. TRENERI: NEVEN KUREŠEVIĆ, ZORAN GAJIĆ.

MINDEN – 11. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – ITALIJA (ITA)                   0:3 (8:15, 16:18, 3:15)
MINDEN – 12. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – FINSKA (FIN)                   3:0 (15:10, 15:7, 15:8)
MINDEN – 13. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – HOLANDIJA (NED)             2:3 (15:8, 13:15, 9:15, 15:11, 14:16)
MINDEN – 15. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – SR NEMAČKA (FRG) 3:2 (15:13, 15:10, 7:15, 2:15, 15:13)
MINDEN – 16. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – POLJSKA (POL)                 3:2 (15:12, 15:8, 9:15, 9:15, 15:13)
FRANKFURT – 18. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – BUGARSKA (BUL)              1:3 (15:11, 14:16, 13:15, 11:15)
FRANKFURT – 19. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – HOLANDIJA (NED)             3:2 (9:15, 15:7, 8:15, 15:11, 15:10)


XV EP 1996. – RANANA, IZRAEL (28.AVGUST – 05.SEPTEMBAR) – 6. MESTO

JUGOSLAVIJA: DANILO MRĐA, PREDRAG BRANKOVIĆ, MARKO ZLATIĆ, NENAD KARIĆ, ANDRIJA GERIĆ, VELJKO PETKOVIĆ, ČASLAV PEROŠEVIĆ, MARKO KOPANJA, VLADIMIR GRUJESKU, IVAN KNEŽEVIĆ, GORAN IVANKOVIĆ, VLADIMIR ALEKSIĆ. TRENERI: VESELIN VUKOVIĆ, SLOBODAN GALEŠEV.

RANANA – 28. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – UKRAJINA (UKR)     3:1 (17:15, 13:15, 15:10, 15:6)
RANANA – 29. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – RUSIJA (RUS)         0:3 (9:15, 5:15, 4:15)
RANANA – 30. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – BELGIJA (BEL)        0:3 (13:15, 9:15, 11:15)
RANANA – 01. SEPTEMBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – HOLANDIJA (NED)   3:2 (13:15, 15:0, 16:17, 16:14, 22:20)
RANANA – 02. SEPTEMBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – IZRAEL (ISR) 3:0 (15:4, 15:6, 15:8)
NETANIJA – 04. SEPTEMBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – FRANCUSKA (FRA)   3:1 (15:3, 7:15, 15:11, 16:14)
NETANIJA – 05.SEPTEMBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – GRČKA (GRE)         0:3 (13:15, 11:15, 7:15)


XVI EP 1998. – BRNO, ČEŠKA (04. – 12. SEPTEMBAR) – 5. MESTO

JUGOSLAVIJA: MILAN MARKOVIĆ, MILAN VASIĆ, MIRKO RISTOVIĆ, IVAN MILJKOVIĆ, ČASLAV PEROŠEVIĆ, PREDRAG BRANKOVIĆ, GORAN IVANKOVIĆ, MARKO VUJOVIĆ, HAMZA ZATRIĆ, MARKO ZLATIĆ, NEBOJŠA JANOVIĆ, GABRIJEL RADIĆ. TRENERI: VESELIN VUKOVIĆ, SLOBODAN GALEŠEV.

BRNO – 04. SEPTEMBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – POLJSKA (POL)                 3:2 (5:15, 15:11, 15:9, 10:15, 15:13)
BRNO – 05. SEPTEMBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – ČEŠKA (CZE)          0:3 (13:15, 3:15, 3:15)
BRNO – 06. SEPTEMBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – BELORUSIJA (BLR)            3:1 (15:13, 15:13, 12:15, 15:7)
BRNO – 08. SEPTEMBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – BUGARSKA (BUL)              3:0 (15:10, 15:7, 15:2)
BRNO – 09. SEPTEMBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – NEMAČKA (GER)               1:3 (10:15, 15:10, 6:15, 9:15)
BRNO – 11. SEPTEMBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – GRČKA (GRE)                   3:0 (15:4, 15:8, 15:3)
BRNO – 12. SEPTEMBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – ITALIJA (ITA)                   3:1 (15:6, 8:15, 15:12, 15:11)


XVII EP 2000. – KATANIJA, ITALIJA (ITA)LIJA (22. – 30. AVGUST) – 4. MESTO

JUGOSLAVIJA: MARKO GALEŠEV, BRANIMIR PERIĆ, NENAD SIMEUNOVIĆ, BOJAN JANIĆ, GORAN MARIĆ, GABRIJEL RADIĆ, VLADAN ĐORĐEVIĆ, NEBOJŠA JANOVIĆ, DRAGAN PERIŠIĆ, NOVICA BJELICA, HAMZA ZATRIĆ, ALEKSANDAR MITROVIĆ. TRENERI: SLOBODAN GALEŠEV, ŽELJKO BULATOVIĆ.

RAGUZA – 22. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – ČEŠKA (CZE)          3:0 (25:22, 25:22, 25:20)
RAGUZA – 23. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – POLJSKA (POL)                 3:1 (25:19, 25:23, 16:25, 25:23)
RAGUZA – 24. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – GRČKA (GRE)                   1:3 (25:21, 23:25, 20:25, 24:26)
RAGUZA – 26. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – NEMAČKA (GER)               3:0 (25:22, 25:21, 25:20)
RAGUZA – 27, AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – RUSIJA (RUS)                   0:3 (21:25, 16:25, 32:34)
KATANIJA – 29. AVGUST – POLUFINALE:
JUGOSLAVIJA (YUG) – ITALIJA (ITA)                   1:3 (19:25, 26:28, 25:15, 13:25)
KATANIJA – 30. AVGUST – MEČ ZA 3. MESTO:
JUGOSLAVIJA (YUG) – FRANCUSKA (FRA)             0:3 (16:25, 24:26, 23:25)


XVIII EP 2002. – PUK, POLJSKA (20. – 28. AVGUST) – 10. MESTO

JUGOSLAVIJA: VLADO PETKOVIĆ, NOVICA BJELICA, NIKOLA ROSIĆ, DEJAN BOJOVIĆ, IVAN LUGONJA, VLADAN ĐORĐEVIĆ, MARKO NARANČIĆ, BOJAN ĆURČIĆ, ALEKSANDAR MILIVOJEVIĆ, NIKOLA KOVAČEVIĆ, ANĐELKO DANGUBIĆ, DUŠAN NOVOSELAC. TRENERI: SLOBODAN GALEŠEV I ŽELJKO BULATOVIĆ.

PUK – 20. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – FRANCUSKA (FRA)   0:3 (17:25, 20:25, 23:25)
PUK – 21. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – ITALIJA (ITA)          2:3 (25:22, 23:25, 27:29, 25:18, 10:15)
PUK – 22. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – SLOVAČKA (SVK)    0:3 (24:26, 21:25, 25:27)
PUK – 24. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – LETONIJA (LAT)       3:2 (17:25, 22:25, 25:21, 25:16, 15:12)
PUK – 25. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – HRVATSKA (CRO)    3:1 (25:22, 19:25, 25:19, 28:26)
PUK – 27. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – SLOVENIJA (SLO)    3:0 (25:21, 25:18, 25:18)
PUK – 28. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – BUGARSKA (BUL)    1:3 (20:25, 28:26, 22:25, 24:26)


XIX EP 2004. – ZAGREB, HRVATSKA (04. – 12. SEPTEMBAR) – 4. MESTO

SRBIJA I CRNA GORA: MARKO BAGARIĆ, NIKOLA POLUGA, MILOŠ NIKIĆ, JOVAN ĆULAFIĆ, GORAN BJELICA, NEMANJA ČUČKOVIĆ, LUKA ŠULJAGIĆ, DRAGAN STANKOVIĆ, MILOŠ STOJKOVIĆ, IVAN ČOLOVIĆ, DEJAN ČABARKAPA, TOMISLAV DOKIĆ. TRENERI: MILAN ŽARKOVIĆ, DRAGAN ČUČKOVIĆ.

ZAGREB – 04. SEPTEMBAR:
SRBIJA I CRNA GORA (SCG) – ITALIJA (ITA)                  3:2 (25:23, 21:25, 19:25, 25:15, 17:15)
ZAGREB – 05. SEPTEMBAR:
SRBIJA I CRNA GORA (SCG) – HOLANDIJA (NED)  3:2 (21:25, 25:23, 27:29, 25:21, 15:13)
ZAGREB – 06. SEPTEMBAR:
SRBIJA I CRNA GORA (SCG) – ČEŠKA (CZE)                  1:3 (18:25, 29:27, 24:26, 21:25)
ZAGREB – 08. SEPTEMBAR:
SRBIJA I CRNA GORA (SCG) – MAĐARSKA (HUN)  3:0 (25:20, 25:19, 25:19)
ZAGREB – 09. SEPTEMBAR:
SRBIJA I CRNA GORA (SCG) – HRVATSKA (CRO)             3:0 (25:13, 25:16, 25:19)
ZAGREB – 11. SEPTEMBAR – POLUFINALE:
SRBIJA I CRNA GORA (SCG) – RUSIJA (RUS)                  2:3 (25:22, 25:21, 19:25, 17:25, 17:19)
ZAGREB – 12. SEPTEMBAR – MEČ ZA 3. MESTO:
SRBIJA I CRNA GORA (SCG) – NEMAČKA (GER)              1:3 (15:25, 25:23, 20:25, 21:25)


XX EP 2006. – KAZANJ, RUSIJA (06. – 14. SEPTEMBAR) – 5. MESTO

SRBIJA I CRNA GORA: KONSTANTIN ČUPKOVIĆ, MILOŠ VEMIĆ, NEMANJA PETRIĆ, FILIP LAZAREVIĆ, MILOŠ TERZIĆ, MARKO PODRAŠČANIN, BORISLAV PETROVIĆ, MIRKO RADEVIĆ, IVAN KOSTIĆ, LUKA ČUBRILO, SAŠA STAROVIĆ, IVAN ILIĆ. TRENERI: MILAN ŽARKOVIĆ I DRAGAN ĐORĐEVIĆ.

KAZANJ – 06. SEPTEMBAR:
SRBIJA I CRNA GORA (SCG) – SLOVENIJA (SLO)   0:3 (23:25, 23:25, 22:25)
KAZANJ – 07. SEPTEMBAR:
SRBIJA I CRNA GORA (SCG) – BELGIJA (BEL)       3:0 (25:17, 25:10, 25:16)
KAZANJ – 08. SEPTEMBAR:
SRBIJA I CRNA GORA (SCG) – POLJSKA (POL)      3:1 (25:17, 17:25, 26:24, 25:22)
KAZANJ – 10. SEPTEMBAR:
SRBIJA I CRNA GORA (SCG) – RUSIJA (RUS)        1:3 (25:18, 19:25, 23:25, 20:25)
KAZANJ – 11. SEPTEMBAR:
SRBIJA I CRNA GORA (SCG) – UKRAJINA (UKR)    3:0 (25:14, 25:16, 26:24)
KAZANJ – 13. SEPTEMBAR:
SRBIJA I CRNA GORA (SCG) – SLOVAČKA (SVK)   3:0 (25:14, 25:19, 25:11)
KAZANJ – 14. SEPTEMBAR:
SRBIJA I CRNA GORA (SCG) – HOLANDIJA (NED)  3:0 (25:17, 25:22, 25:19)

Do sada za Srbiju (YUG, SCG) igralo 180 igrača na 17 šampionta Evrope

12 april 2010
JUNIORI – XXII EP 2010.

Prvi put pod imenom Srbija, juniori naše zemlje će igrati na šampionatu Evrope u Belorusiji, koji će se odirati od 28. avgusta do 05. septembra. Do sada, muška juniorska reprezentacija Srbije (Jugoslavije, Srbije i Crne Gore) 17 puta je igrala na prvenstvima Evrope.
 
Najveći uspeh juniori Srbije (Jugoslavije, Srbije i Crne Gore) ostvarili su 2000. u Kataniji i 2004. u Zagrebu, kada je osvojeno četvrto mesto. Srbija (Jugoslavija, Srbija i Crna Gora) je tri puta bila peta (1971, 1977. i 1998.), dva puta šesta (1988. i 1996.), tri puta sedma (1966, 1979. i 1990), dva puta osma (1973. i 1975.), dva puta deveta (1969.i 1984.) i po jednom deseta (2002.) i jedanaesta (1986.). Juniori Srbije nisu igrali 1982. u Minhenu, 1992. u Poznanju, 1994. u Ankari i 2008. u Brnu. Juniori Srbije su odigrali 119 utakmica i ostvarili 61 pobedu, uz 58 poraza i set količnik 216:215.

1966. –         9        4        5        16:21
1969. –         6        3        3        10:13
1971. –         6        2        4          7:13
1973. –         7        5        2        16:  9
1975. –         7        4        3        13:12
1977. –         7        5        2        15:  8
1979. –         7        4        3        14:12
1984. –         7        2        5        10:17
1986. –         7        1        6          6:19
1988. –         7        3        4        11:15
1990. –         7        4        3        15:15
1996. –         7        4        3        12:13
1998. –         7        5        2        16:10
2000. –         7        3        4        11:13
2002. –         7        3        4        12:15
2004. –         7        4        3        16:13
2006. –         7        5        2        16:  7
UKUPNO        119     61      58      216:215
POBEDA:  51,26 %

JUNIORI – BROJ NASTUPA NA EP

Na 17 šampionata Evrope za plave je igralo 180 igrača. Samo 21 igrač je igrao na dva EP, dok je 159 igrača nastupalo samo na jednom prvenstvu Evrope. Zvonimir Brozić je odigrao 15 utakmica, 17 igrača je nastupilo po 14 puta, dvojica po 13 i jedan 12 puta.

15 puta
1. ZVONIMIR BROZIĆ (2)             
14 puta
2. NOVICA BJELICA (2)                       
3. PREDRAG BRANKOVIĆ (2)             
4. VLADAN ĐORĐEVIĆ (2)                    
5. HAMZA ZATRIĆ (2)                              
6. MARKO ZLATIĆ (2)                          
7. GORAN IVANKOVIĆ (2)                 
8. NEBOJŠA JANOVIĆ (2)                        
9. ILČO KOCEVSKI (2)                            
10. LJUPČO KRSTEVSKI (2)                   
11. DEJAN LANINOVIĆ (2)                    
12. RADOVAN MALEVIĆ (2)                  
13. ČASLAV PEROŠEVIĆ (2)                   
14. GABRIJEL RADIĆ (2)                          
15. RIFET SEDIĆ (2)                                 
16. BRANISLAV TERZIN (2)                   
17. VLADIMIR TRIFUNOVIĆ (2)              
18. IGOR FILIPANČIĆ (2)                       
13 puta
19. MIRKO JEKIĆ (2)                              
20. SINIŠA KISIĆ (2)                                
12 puta
21. SLAVKO BALANDŽIĆ (2)                
9 puta
22. BRANKO BERAK (1)                         
23. VLADIMIR BOŠNJAK (1)                 
24. ALEKSANDAR BUDIMČEVIĆ (1)    
25. SLOBODAN GRBIĆ (1)                     
26. SLOBODAN DAMJANAC (1)            
27. DOBRIVOJE KOLEDIN (1)                
28. JANEZ KOŠUTA (1)                            
29. ĐORĐE RADULOVIĆ (1)                   
30. MILOVAN SIMIĆ (1)                          
31. METODIJE TUŠAR (1)                      
32. MILAN ŠTEHARNIK (1)                    
7 puta
33. VLADIMIR ALEKSIĆ (1)                    
34. ORHAN ARSLANAGIĆ (1)                
35. ALEKSANDAR BABIĆ (1)                 
36. MARKO BAGARIĆ (1)                       
37. DRAGAN BALANDŽIĆ (1)                 
38. VLADIMIR BATEZ (1)                        
39. ZORAN BAŠOVIĆ (1)                        
40. DANILO BERLOT (1)                         
41. JOVAN BIĆANIN (1)                          
42. GORAN BJEKOVIĆ (1)                      
43. GORAN BJELICA (1)                          
44. VLADIMIR BOGOEVSKI (1)              
45. DEJAN BOJOVIĆ (1)                         
46. DEJAN BRĐOVIĆ (1)                         
47. BORISLAV BUJAK (1)                        
48. NERMIN BUNGUR (1)                        
49. MILAN VASIĆ (1)                              
50. MILOŠ VEMIĆ                                   
51. ALEKSANDAR VLADISAVLJEV (1)
52. GORAN VUJEVIĆ (1)                         
53. ILIJA VUJOVIĆ (1)                             
54. MARKO VUJOVIĆ (1)                       
55.ALEKSA VUKSANOVIĆ (1)               
56. MARKO GALEŠEV (1)                       
57. ANDRIJA GERIĆ (1)                           
58. VLADIMIR GRBIĆ (1)                        
59. NIKOLA GRBIĆ (1)                           
60. DAVOR GREGUREK (1)                    
61. VLADIMIR GRUJESKU (1)                 
62. ANĐELKO DANGUBIĆ (1)                
63. MIRALEM DEDOVIĆ (1)                    
64. ASIM DEMIROVIĆ (1)                        
65. KREŠIMIR DIVIŠ (1)                           
66. DARKO DIMEC (1)                           
67. DUŠAN DIMITRIJEVIĆ (1)               
68. TOMISLAV DOKIĆ (1)                       
69. ZORAN DOKUZOVSKI (1)               
70. JOVAN ĐOKEVSKI (1)                      
71. NENAD ĐORĐEVIĆ (1)                     
72. ĐORĐE ĐURIĆ (1)                              
73. VESELIN ĐUROVIĆ (1)                     
74. BATIŠA IVOVIĆ (1)                           
75. IVAN ILIĆ                                           
76. MIRSAD IMŠIROVIĆ (1)                    
77. ANTE JAKOVČEVIĆ (1)                    
78. BOJAN JANIĆ (1)                               
79. GORAN JANKOV (1)                         
80. BORO JOVIĆ (1)                                 
81. SAŠA JOVIČIĆ (1)                              
82. RAJKO JOKANOVIĆ (1)                   
83. JOSIP JOSIPOVIĆ (1)                        
84. ZORAN KARANOVIĆ (1)                 
85. NENAD KARIĆ (1)                            
86. DRAGAN KLARIĆ (1)                        
87. IVAN KNEŽEVIĆ (1)                         
88. ANTO KOBAŠ (1)                              
89. MILORAD KOVAČ (1)                      
90. LJUBOMIR KOVAČEVIĆ (1)           
         7 puta
91. NIKOLA KOVAČEVIĆ (1)                  
92. MARKO KOPANJA (1)                         
93. IVAN KOSTIĆ                                         
94. ZDRAVKO KULJIĆ (1)                           
95. FILIP LAZAREVIĆ                                
96. DARKO LEČNIK (1)                               
97. SLOBODAN LOZANČIĆ (1)                  
98. IVAN LUGONJA (1)                               
99. GORAN MARIĆ (1)                                 
100. MILAN MARKOVIĆ (1)                      
101. IVAN MARTINOVIĆ (1)                     
102. BRANKO MARTIĆ (1)                         
103. NINO MATJAČIĆ (1)                          
104. ĐULA MEŠTER (1)                               
105. ALEKSANDAR MILIVOJEVIĆ (1)       
106. BOJAN MILIĆ (1)                                  
107. MIRO MILIĆ (1)                                   
108. RADIVOJE MILOŠEVIĆ (1)                 
109. MIHAJLO MILUTINOVIĆ (1)              
110. IVAN MILJKOVIĆ (1)                          
111. MIODRAG MITIĆ (1)                          
112. ALEKSANDAR MITROVIĆ (1)           
113. ZORAN MIŠOSKI (1)                            
114. VLADIMIR MLADENOVIĆ (1)           
115. BOJAN MLAKAR (1)                          
116. SINIŠA MOMIĆ (1)                            
117. DANILO MRĐA (1)                             
118. MARKO NARANČIĆ (1)                     
119. MILOŠ NIKIĆ (1)                                 
120. DUŠAN NOVOSELAC (1)                  
121. TIHOMIR PAUNOVSKI (1)               
122. BRANIMIR PERIĆ (1)                         
123. DRAGAN PERIŠIĆ (1)                         
124. ALEKS PERFETA (1)                          
125. VELJKO PETKOVIĆ (1)                      
126. VLADO PETKOVIĆ (1)                       
127. NEMANJA PETRIĆ                             
128. BORISLAV PETROVIĆ                       
129. MARKO PODRAŠČANIN                   
130. NIKOLA POLUGA (1)                        
131. GORAN POPOVIĆ (1)                         
132. MIHAL POTRAN (1)                            
133. MIRKO RADEVIĆ                                
134. IVAN RADIVOJEVIĆ (1)                     
135. ALEKSANDAR RACKOVIĆ (1)        
136. GORAN RIBARIĆ (1)                           
137. LJUBIŠA RISTIĆ (1)                           
138. MIRKO RISTOVIĆ (1)                      
139. SANDI RITLOP (1)                              
140. NIKOLA ROSIĆ (1)                             
141. NENAD SIMEUNOVIĆ (1)                  
142. ALEŠ SMRKE (1)                                 
143. DRAGAN STANKOVIĆ (1)                
144. SAŠA STAROVIĆ                                
145. MILOŠ STOJKOVIĆ (1)                       
146. ŽELJKO TANASKOVIĆ (1)                
147. ALEKSANDAR TERZIĆ (1)                
148. MILOŠ TERZIĆ                                  
149. DRAGAN TOMASOVIĆ (1)               
150. JOVAN ĆULAFIĆ (1)                         
151. BOJAN ĆURČIĆ (1)                           
152. MATJAŽ HAFNER (1)                        
153. ESAD HEVDIĆ (1)                                
154. GREGA HRIBAR (1)                             
155. DEJAN ČABARKAPA (1)                    
156. NURKO ČAUŠEVIĆ (1)                       
157. IVAN ČOLOVIĆ (1)                             
158. LUKA ČUBRILO                                 
159. KONSTANTIN ČUPKOVIĆ               
160. NEMANJA ČUČKOVIĆ (1)                 
161. MATJAŽ ŠIFTAR (1)                            
162. GORDAN ŠNAJDER (1)                       
163. LUKA ŠULJAGIĆ (1)                            
6 puta
164. SLAVKO BOŽIĆ (1)                             
165. MILAN VILOTIĆ (1)                            
166. ŽIVOJIN VRAČARIĆ (1)                      
167. NEBOJŠA VRZIĆ (1)                            
168. BRANKO VUJOVIĆ (1)                       
169. ŽELJKO VUČKOVIĆ (1)                      
170. SLOBODAN GALEŠEV (1)                 
171. JOŽEF GOSTENČNIK (1)                   
172. DUŠAN GUSLOV (1)                           
173. VINKO DOBRIĆ (1)                            
174. MIRSAD ELEZOVIĆ (1)                       
175. MLADEN LIKIĆ (1)                             
176. LASLO LUKAČ (1)                               
177. NIKOLA MATIJAŠEVIĆ (1)                
178. ZORAN PRODANOVIĆ (1)                 
179. DRAGOLJUB SIROTANOVIĆ (1)      
180. DUŠAN ŠĆULAC (1)                           
  
Na šampionatima Evrope do sada je igralo 29 reprezentacija, a Srbija je za rivale imala 27 selekcija i jedino nije igrala protiv Španije. Najviše utakmica naša reprezentacija je odigrala protiv Italije (13), Rusije (10), Nemačke, Holandije, Poljske, Francuske i Češke (po 9).

SRBIJA (YUG/SCG) – ITALIJA (ITA)                    
13      4        9        18:32

SRBIJA (YUG/SCG) – RUSIJA (URS/RUS)             
10      0        10      5:30

SRBIJA (YUG/SCG) – NEMAČKA (FRG/GER)
9        6        3        21:12

SRBIJA (YUG/SCG) – HOLANDIJA (NED)              
9        6        3        21:17

SRBIJA (YUG/SCG) – POLJSKA (POL)                  
9        5        4        16:19

SRBIJA (YUG/SCG) – FRANCUSKA (FRA)             
9        4        5        16:17

SRBIJA (YUG/SCG) – ČEŠKA (TCH/CZE)              
9        3        6        12:21

SRBIJA (YUG/SCG) – DR NEMAČKA (GDR)           
7        1        6        6:20

SRBIJA (YUG/SCG) – BUGARSKA (BUL)               
6        2        4        8:12

SRBIJA (YUG/SCG) – BELGIJA (BEL)         
5        4        1        12:6

SRBIJA (YUG/SCG) – GRČKA (GRE)                    
5        3        2        10:8

SRBIJA (YUG/SCG) – RUMUNIJA (ROU)               
5        3        2        9:11

SRBIJA (YUG/SCG) – IZRAEL (ISR)                    
3        3        0        9:2

SRBIJA (YUG/SCG) – MAĐARSKA (HUN)              
3        3        0        9:3

SRBIJA (YUG/SCG) – HRVATSKA (CRO)              
2        2        0        6:1

SRBIJA (YUG/SCG) – UKRAJINA (UKR)                
2        2        0        6:1

SRBIJA (YUG/SCG) – SLOVENIJA (SLO)              
2        1        1        3:3

SRBIJA (YUG/SCG) – SLOVAČKA (SVK)               
2        1        1        3:3

SRBIJA (YUG/SCG) – DANSKA (DEN)                 
1        1        0        3:0

SRBIJA (YUG/SCG) – ŠKOTSKA (SCO)                
1        1        0        3:0

SRBIJA (YUG/SCG) – ŠVEDSKA (SWE)                
1        1        0        3:0

SRBIJA (YUG/SCG) – PORTUGALIJA (POR)           
1        1        0        3:0

SRBIJA (YUG/SCG) – FINSKA (FIN)                    
1        1        0        3:0

SRBIJA (YUG/SCG) – AUSTRIJA (AUT)                
1        1        0        3:1

SRBIJA (YUG/SCG) – BELORUSIJA (BLR)             
1        1        0        3:1

SRBIJA (YUG/SCG) – LETONIJA (LAT)                 
1        1        0        3:2

SRBIJA (YUG/SCG) – TURSKA (TUR)                  
1        0        1        2:3

UTAKMICE NA EP PROTIV RIVALA KOJI ĆE IGRATI NA XXII EP 2010. U BELORUSIJI:

SRBIJA – RUSIJA

SRBIJA (YUG/SCG) – RUSIJA (URS/RUS)              10      0        10      5:30

1966.
BUDIMPEŠTA – 31. JUL:
JUGOSLAVIJA (YUG) – SOVJETSKI SAVEZ (URS)    1:3 (11:15, 13:15, 15:9, 12:15)

1971.
BADALONA – 08. SEPTEMBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – SOVJETSKI SAVEZ (URS)    0:3 (5:15, 7:15, 7:15)

1975.
ŠTUTGART (BEBLINGEN) – 27. JUL:
JUGOSLAVIJA (YUG) – SOVJETSKI SAVEZ (URS)    1:3 (9:15, 15:10, 2:15, 6:15)

1977.
MONPELJE – 30. JUL:
JUGOSLAVIJA (YUG) – SOVJETSKI SAVEZ (URS)    0:3 (9:15, 12:15, 12:15)

1986.
PAZARDŽIK – 17. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – SOVJETSKI SAVEZ (URS)    0:3 (5:15, 3:15, 7:15)

1988.
BORMIO – 24. JUL:
JUGOSLAVIJA (YUG) – SOVJETSKI SAVEZ (URS)    0:3 (2:15, 16:18, 12:15)

1996.
RANANA – 29. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – RUSIJA (RUS)         0:3 (9:15, 5:15, 4:15)

2000.
RAGUZA – 27. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – RUSIJA (RUS)         0:3 (21:25, 16:25, 32:34)

2004.
ZAGREB – 11. SEPTEMBAR – POLUFINALE:
SRBIJA I CRNA GORA (SCG)  – RUSIJA (RUS)       2:3 (25:22, 25:21, 19:25, 17:25, 17:19)

2006.
KAZANJ – 10. SEPTEMBAR:
SRBIJA I CRNA GORA (SCG) – RUSIJA (RUS)        1:3 (25:18, 19:25, 23:25, 20:25)


SRBIJA – NEMAČKA

SRBIJA (YUG/SCG) – NEMAČKA (FRG/GER) 9        6        3        21:12

1975.
NORDHORN – 02. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – SR NEMAČKA (FRG) 3:0 (15:13, 15:9, 15:1)

1977.
MONPELJE – 02. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – SR NEMAČKA (FRG) 3:0 (15:10, 15:11, 15:9)
MONPELJE – 05. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – SR NEMAČKA (FRG) 3:0 (15:9, 15:12, 15:10)

1984.
KLERMON FERAN – 26. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – SR NEMAČKA (FRG) 1:3 (11:15, 14:16, 15:12, 12:15)

1988.
BORMIO – 23. JUL:
JUGOSLAVIJA (YUG) – SR NEMAČKA (FRG) 3:1 (7:15, 15:9, 15:8, 15:8)

1990.
MINDEN – 15. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – SR NEMAČKA (FRG) 3:2 (15:13, 15:10, 7:15, 2:15, 15:13)

1998.
BRNO – 09. SEPTEMBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – NEMAČKA (GER)               1:3 (10:15, 15:10, 6:15, 9:15)

2000.
RAGUZA – 26. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – NEMAČKA (GER)               3:0 (25:22, 25:21, 25:20)

2004.
ZAGREB – 12. SEPTEMBAR – MEČ ZA 3. MESTO:
SRBIJA I CRNA GORA (SCG) – NEMAČKA (GER)    1:3 (15:25, 25:23, 20:25, 21:25)


SRBIJA – POLJSKA

SRBIJA (YUG/SCG) – POLJSKA (POL)                   9        5        4        16:19

1969.
RIGA – 06. OKTOBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – POLJSKA (POL)       0:3 (7:15, 11:15, 5:15)

1971.
MATARO – 07. SEPTEMBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – POLJSKA (POL)       1:3 (12:15, 19:17, 9:15, 0:15)

1979.
MAIA – 12. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – POLJSKA (POL)       3:1 (16:14, 10:15, 15:6, 15:8)

1984.
ROMANJA – 30. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – POLJSKA (POL)       0:3 (10:15, 10:15, 5:15)

1986.
PAZARDŽIK – 19. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – POLJSKA (POL)       0:3 (12:15, 5:15, 3:15)

1990.
MINDEN – 16. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – POLJSKA (POL)       3:2 (15:12, 15:8, 9:15, 9:15, 15:13)

1998.
BRNO – 04. SEPTEMBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – POLJSKA (POL)       3:2 (5:15, 15:11, 15:9, 10:15, 15:13)

2000.
RAGUZA – 23. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – POLJSKA (POL)       3:1 (25:19, 25:23, 16:25, 25:23)

2006.
KAZANJ – 08. SEPTEMBAR:
SRBIJA I CRNA GORA (SCG) – POLJSKA (POL)      3:1 (25:17, 17:25, 26:24, 25:22)


SRBIJA – FRANCUSKA

SRBIJA (YUG/SCG) – FRANCUSKA (FRA)              9        4        5        16:17

1966.
BUDIMPEŠTA – 26. JUL:
JUGOSLAVIJA (YUG) – FRANCUSKA (FRA)   2:3 (15:13, 14:16, 15:11, 12:15, 13:15)

1969.
RIGA – 03. OKTOBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – FRANCUSKA (FRA)   1:3 (9:15, 15:6, 8:15, 14:16)

1973.
SHAGEN – 11. SEPTEMBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – FRANCUSKA (FRA)   3:0 (15:11, 15:8, 15:9)

1979.
EŠPINJO – 09. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – FRANCUSKA (FRA)   3:1 (15:8, 5:15, 15:11, 15:11)

1986.
PLOVDIV – 24. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – FRANCUSKA (FRA)   1:3 (9:15, 11:15, 17:15, 14:16)

1988.
BORMIO – 27. JUL:
JUGOSLAVIJA (YUG) – FRANCUSKA (FRA)   3:0 (15:11, 15:8, 15:9)

1996.
NETANIJA – 04. SEPTEMBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – FRANCUSKA (FRA)   3:1 (15:3, 7:15, 15:11, 16:14)

2000.
KATANIJA – 30. AVGUST – MEČ ZA 3. MESTO:
JUGOSLAVIJA (YUG) – FRANCUSKA (FRA)   0:3 (16:25, 24:26, 23:25)

2002.
PUK – 20. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – FRANCUSKA (FRA)   0:3 (17:25, 20:25, 23:25)


SRBIJA – BUGARSKA

SRBIJA (YUG/SCG) – BUGARSKA (BUL)                6        2        4        8:12

1966.
BUDIMPEŠTA – 30. JUL:
JUGOSLAVIJA (YUG) – BUGARSKA (BUL)              0:3 (6:15, 12:15, 3:15)

1971.
MATARO – 11. SEPTEMBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – BUGARSKA (BUL)              0:3 (12:15, 8:15, 13:15)

1977.
MONPELJE – 31. JUL:
JUGOSLAVIJA (YUG) – BUGARSKA (BUL)              3:0 (15:9, 15:9, 15:1)

1990.
FRANKFURT – 18. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – BUGARSKA (BUL)              1:3 (15:11, 14:16, 13:15, 11:15)

1998.
BRNO – 08. SEPTEMBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – BUGARSKA (BUL)              3:0 (15:10, 15:7, 15:2)

2002.
PUK – 28. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – BUGARSKA (BUL)              1:3 (20:25, 28:26, 22:25, 24:26)


SRBIJA – BELORUSIJA

SRBIJA (YUG/SCG) – BELORUSIJA (BLR)              1        1        0        3:1

1998.
BRNO – 06. SEPTEMBAR:
JUGOSLAVIJA (YUG) – BELORUSIJA (BLR)            3:1 (15:13, 15:13, 12:15, 15:7)


SRBIJA – TURSKA

SRBIJA (YUG/SCG) – TURSKA (TUR)                   1        0        1        2:3

1984.
ROMANJA – 31. AVGUST:
JUGOSLAVIJA (YUG) – TURSKA (TUR)        2:3 (9:15, 9:15, 15:8, 15:11, 14:16)